Search

Stolica światowego designu | mediolańscy projektanci

stolica Mediolan BRUNO-TARSIA-3

Włoski design narodził się w Mediolanie i na zawsze pozostanie to stolica wzornictwa, którego wpływy sięgają do najdalszych zakątków świata. Właśnie tutaj powstają nowe kierunki, spojrzenia na design, nowatorskie rozwiązania i trendy. Dzisiaj przyglądamy się 10 kluczowym postaciom w branży, dla których stolica Lombardii jest miejscem z pracy. Oto najlepsi spośród włoskich projektantów wnętrz, a jednocześnie wielcy ambasadorzy włoskiego designu na całym świecie.

Mediolan_stolica_designu_28 Bruno Tarsia

Poetyczny eklektyzm | Bruno Tarsia

Bruno Tarsia to architekt i projektant wnętrz młodego pokolenia, który mieszka i pracuje w Mediolanie. Jego różnorodny i eklektyczny styl łączy w sobie poezję i kreatywność, nieposkromioną wyobraźnię z rzeczywistością, a także elegancję z dbałością o szczegóły.

Mediolan_stolica_designu_27

Mediolan_stolica_designu_26 Cristina Celestino

Wnikliwe obserwacje | Cristina Celestino

W swojej pracy Cristina Celestino kieruje się filozofią koncentrowania pracy twórczej na badaniach i obserwacjach. Jako jedna z najlepszych projektantek wnętrz i architektów, Celestino realizuje wysokiej klasy projekty dla klientów prywatnych i firm.

Mediolan_stolica_designu_25

Jej prace artystyczne dotyczą także kreatywnego kierunku firm oraz projektowania wnętrz i ekspozycji. Jej prace projektowe opierają się na obserwacjach i badaniach, wykorzystując potencjał kształtów, funkcji. Wykraczają daleko poza proste relacje między modą, sztuką i designem.

Mediolan_stolica_designu_24

Mediolan_stolica_designu_23 Dimore Studio

Marzycielska tęsknota | Dimore Studio

Badania Dimore Studio oparte są głównie na ich osobistej wrażliwości oraz na nieskrępowanym, ale jednocześnie mocno  kontrolowanym eklektyczną estetyką. W ten sposób tworzą bogate i marzycielskie nastroje. W języku włoskim słowo „Dimore” oznacza siedzibę lub mieszkanie, ale także wywołuje tęsknotę.

Mediolan_stolica_designu_22

Interpretują wspomnienia i tworzą sny. Przekraczają granice między sztuką a designem, modą i architekturą. Najlepsi projektanci wnętrz łączą różne materiały i obszary, utrzymując dialog między przeszłością a współczesnością.

Mediolan_stolica_designu_21

Mediolan_stolica_designu_20 Laura Pozzi

Kolorowe emocje | Laura Pozzi

Kolory, emocje i prostota – Laura Pozzi tworzy magiczne, nieoczekiwane nastroje wizualne. Skupia się na tym, czego marki i agencje potrzebują dla swoich kreatywnych projektów.

Mediolan_stolica_designu_19

Z siedzibą w Follina, Treviso i Mediolanie we Włoszech, pracuje w różnych formach mediów, specjalizując się w sektorach projektowania i reklamy.

Mediolan_stolica_designu_18

 

Mediolan_stolica_designu_17 Ludovica + Roberto Palomba

Stolica jakości | Ludovica i Roberto Palomba

Ludovica i Roberto Palomba bezsprzecznie stanowią synonim współczesnego włoskiego designu. Stolica Lombardii już od 1994 roku jest domem ich potężnego biura projektowego Palomba Serafini Associati.

Mediolan_stolica_designu_16

W ostatnich latach najlepsi projektanci wnętrz współpracowali z najbardziej prestiżowymi luksusowymi markami z całego świata. Wystarczy tu wspomnieć choćby Poltrona Frau.

Mediolan_stolica_designu_15

Mediolan_stolica_designu_14 Marco Piva

Unikalny język | Marco Piva

Ekscytujący, płynny, funkcjonalny: trzy cechy, które określają unikalny język projektowania Marco Pivy. Podróżnik i projektant, a także innowator, który pecjalizuje się w racjonalizmie. Jednego z najlepszych projektantów wnętrz uznaje się na świecie za referencję dotyczącą włoskiego designu i architektury.

Mediolan_stolica_designu_13

Wpływy jego twórczości obserwujemy w każdym zakątku globu. Jednocześnie stanowi to dowód, że dobrze zrealizowany włoski akcent zawsze w wyjątkowy sposób określa charakter projektów współczesnych wnętrz.

Mediolan_stolica_designu_12

Mediolan_stolica_designu_11 Matteo Nunziatti

Made in Italy | Matteo Nunziati

Matteo Nunziati także jest już ceniony na całym świecie. A to przede wszystko dzięki swoim kreatywnym, a jednocześnie bardzo ekskluzywnym projektom.

Mediolan_stolica_designu_11

Wszystkie łączą najwyższe standardy odnośnie estetyki oraz technologii, a także umiejętny dobór wykorzystywanych materiałów. Najchętniej sięga po doskonałe produkty i wyposażenie, noszące metkę Made in Italy.

Mediolan stolica designu 10

Mediolan stolica designu 09 Patricia Urquiola

Magia Patricii Urquioli

Jako jedna z najbardziej uznanych projektantów wnętrz na świecie, tworzy proste, czyste, piękne i niepowtarzalne elementy. Jej rozpoznawalny styl odnajdujemy w oryginalnych projektach przedmiotów i nowoczesnych mebli, które tworzy dla najlepszych i najważniejszych międzynarodowych firm.

Mediolan stolica designu 08

Styl Patricii Urquioli jest znany z humoru i poetyckości, jednak jej prace są zarazem pragmatyczne i funkcjonalne. Potrafi kreatywnie łączyć te elementy, i właśnie to można nazwać jej magią. W każdej stworzonej przez nią przestrzeni można żyć i czuć się wyjątkowo.

Mediolan stolica designu 07

Mediolan stolica designu 06 Studio Pepe

Stolica odwagi | Studio Pepe

Stolica designu to także dom Studia Pepe, założonego przez Ariannę Lelli Mami i Chiarę Di Pinto. Dwie znakomite projektantki wnętrz wierzą w sztukę kreatywności. W portfolio studia znajdziemy realizacje wyróżniające się odwagą, bogatą nowoczesnością, a także ponadczasowością.

Mediolan stolica designu 05

Duet współpracuje z wyselekcjonowanymi partnerami oraz luksusowymi markami meblowymi. W swojej ścieżce kieruje się sztuką, nowoczesnością i kunsztem wykonanych na zamówienie elementów o unikalnym designie.

Mediolan stolica designu 04

Mediolan stolica designu Vincenzo de Cotiis

Kolekcjoner | Vincenzo De Cotiis

Vincenzo De Cotiisa uważa się za pioniera międzynarodowej sceny kolekcjonerskiej. Jako jeden z najlepszych projektantów wnętrz z Mediolanu, De Cotiis tworzy w swoim atelier jedyne w swoim rodzaju projekty wnętrz.

Mediolan stolica designu 02

Jego zainteresowania projektowe związane z upływem czasu i historyczną pamięcią wpływają na elementy łączące luksusowe materiały z odzyskanym włóknem szklanym, kamieniem i drewnem. Jedną z jego największych pasji jest włoskie rzemiosło.

Mediolan stolica designu 01

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close