Search

Georg Jensen i Philips tworzą technologiczną kolekcję

georg jensen philips 01

Skandynawska estetyka łączy się z holenderską funkcjonalnością w dwóch przenośnych głośnikach i power banku. Firmy Georg Jensen i Philips połączyły siły tworząc podręczne akcesoria. Pokrywa je polerowana na wysoki połysk stal nierdzewna, tkanina Kvadrat i brązowa skóra.

georg jensen philips 02

Dotychczas duńska marka designerska Georg Jensen kojarzyła się z ręcznie wykonanymi sztućcami, nakryciami stołu i przedmiotami dekoracyjnymi ze stali nierdzewnej. Jednak ostatnio śmiało działa także na innych polach. Pierwszy raz Georg Jensen zaskoczył nową kolekcją akcesoriów roślinnych zaprojektowanych przez Snøhetta. W tym projekcie wytwórnia również debiutowała w pracy z terakotą. Teraz nawiązała współpracę z holenderskim potentatem elektronicznym Philips, aby wypuścić trio produktów audio.

georg jensen philips 04

W kolekcji znajdziemy dwa przenośne głośniki Bluetooth. Większy JS50 – przeznaczony do użytku domowego, ale mimo to zapewnia 20 godzin odtwarzania. Dzięki temu może w łatwy sposób zapewnić ścieżkę dźwiękową w całym domu przez całą dobę. Tymczasem mniejszy – JS30 zapewnia osiem godzin odtwarzania, mikrofon do rozmów w trybie głośnomówiącym i ładowanie przez USB-C. Wszystko to czyni go idealnym towarzyszem podróży.

georg jensen philips 03

Słynny design Georg Jensen

Design odpowiada temu samemu skandynawskiemu stylowi, z którego słynie marka. Głośniki mają więc opływowe kształty przypominające wygładzone przez fale kamyki na plaży. Otacza je mieszanka polerowanej stali nierdzewnej i tkaniny „Audiomix” firmy Kvadrat w kolorze łupka. Ten wyjątkowy materiał w w ofertą Kvadrat charakteryzuje się luźniejszym splotem, który zachowuje jakość dźwięku. Wskaźnik naładowania baterii elegancko zintegrowano z minimalistycznym i intuicyjnym panelem sterowania u góry każdego głośnika. Ponadto oba modele obsługują łączenie łańcuchowe, co oznacza, że ​​można ich używać w duecie do tworzenia dźwięku przestrzennego.

georg jensen philips 07

Kolekcję uzupełnia power bank JP10. Wykonano go z polerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej i ciemnobrązowej skóry od szkockiego dostawcy skór Muirhead. Jego kompaktowa forma mieści 10 000 mAh. Odpowiada to dwóm pełnym ładowaniom iPhone’a – bezprzewodowo za pomocą technologii Qi lub przez kabel USB. Ponownie, przycisk zasilania i wskaźnik żywotności baterii sprytnie ukryto. Dzięki temu power bank wygląda raczej jak przedmiot domowy, a nie typowy element technologii.

georg jensen philips 06

Współpraca z firmą Philips nad tą nową kolekcją była dla nas ekscytującym wyzwaniem – poprowadziła nas do projektowania technologii na nowe sposoby, ale także nauczyła nas, jak wiele z naszych kultowych ekspresji może urosnąć do nowych granic.” – dyrektor kreatywny Georg Jensen, Nicholas Manville.

georg jensen philips 05

Połączenie naszego dziedzictwa projektowego z wiedzą techniczną firmy Philips zaowocowało stworzeniem innowacyjnej kolekcji, w której jesteśmy dumni zarówno z naszej przeszłości, jak i przyszłości.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/georg-jensen-kelly-wearstler/

https://pointofdesign.pl/design/georg-jensen-przywraca-slynne-projekty-torun/

https://pointofdesign.pl/design/dunska-jakosc-i-hiszpanski-temperament-w-kolekcji-georg-jensen/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close