Search

Wnętrze jachtu według Giorgetti

wnętrze jachtu giorgetti09

Kolejne wnętrze jachtu w wykonaniu Giorgetti w najwyższej jakości zawitało tym razem na pokładzie jednostki wyprodukowanej przez Monte Carlo Yachts. Dla każdego projektanta lub twórcy realizacja wnętrza jachtu jest niczym designerska nirwana. Klienci – zarówno właściciele jachtów, pośrednicy, jak i same stocznie – wymagają niezwykłej dbałości o szczegóły i jakość. Nawet na lądzie nie jest o nią łatwo, a tu każdy element, który trafia na jacht, musi być nie tylko drobiazgowo dostosowany do przestrzeni, ale również zaprojektowany pod kątem bezpieczeństwa i wydajności. Oznacza to, że meble muszą być zakotwiczone na wypadek wzburzonego morza. Natomiast materiały odporne na wodę i słońce oraz jak najlżejsze.

wnętrze jachtu giorgetti10

Wnętrze jachtu x 3

Włoski producent Giorgetti podjął kolejną już interwencji w postaci realizacji wnętrza jachtu. Zajmuje się wszystkimi trudnymi kwestiami, jednocześnie nie tracąc z oczu wielkiego znaczenia stylu. Niedawna współpraca obejmowała projekty wnętrz dla włoskich stoczni CCN, Columbus Yachts i Monte Carlo Yachts. Każdy z tych projektów wymagał szerokiej personalizacji. W szczególności nowy MCY76 z Monte Carlo Yachts przedstawia niezwykły efekt rozwiązań Giorgetti. Fotele Hug w kolorze aqua green w głównym salonie stanowią odpowiedni dodatek do morskiej scenerii. Nie tylko kolor, ale także ich zaokrąglone, orzechowe ramy otaczające miękkie siedzisko, przypominają fale.

wnętrzejachtugiorgetti01

MCY76 o długości 23 m ma cztery kabiny, w tym obszerną kabinę główną i miejsce dla czteroosobowej załogi. Na pokładzie głównym znajdują się część dzienna i jadalna oraz kuchnia, a powyżej znajduje się rozległy most flybridge. Do głównego salonu Giorgetti dostarczył również stół jadalny Ling wraz z eleganckimi krzesełami Ibla.

wnętrze jachtu giorgetti04

80-metrowy superyacht „Dragon” ze stoczni Columbus Yachts to kolejna wizytówka niestandardowych umiejętności firmy. Popisem kunsztu Giorgetti jest 14-osobowy stół wykonanym z rzymskiego trawertynu, klonu i skóry. Korzystano z projektu Roberta Lazzeroni z 2014 roku – Gordon, a ta specjalna wersja uzupełnia projekt wnętrza autorstwa Francesco Guidy. Do nowego hybrydowego jachtu CCN Vanadis Giorgetti dostarczył fotele Progetti do głównej przestrzeni oraz krzesła Ibla do kabin.

wnętrzejachtugiorgetti06

Wiele firm walczy o przestrzeń w tych rzadkich projektach, podczas gdy Giorgetti dowodzi dobrej współpracy firmy z wiodącymi włoskimi stoczniami. Na pewno nie przeszkadza w tym fakt, że ich tradycja komponowania drewna, skóry i innych szlachetnych materiałów idealnie wypełnia wnętrze jachtu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close