Search

Terapeutyczna moc snu na legendarnych łóżkach DUX

Łóżko Dux skandynawskiej marki Duxiana

Łóżka, które ewoluują wraz z upływem czasu i zmianą potrzeb naszego ciała? Szwedzka firma Duxiana, której produkty dostępne są już w Polsce, wniosła komfort snu na niespotykany wcześniej poziom. Ich legendarna wygoda sprawia, że wybrane modele znaleźć można w najbardziej luksusowych hotelach na całym świecie. Zwykło się mawiać, że DUX to coś więcej niż łóżko. Sporo w tym prawdy, bo gwarantuje dobre samopoczucie i wydłużony głęboki sen. W końcu, to właśnie sypialnia jest dla wielu z nas jedynym miejscem, w którym ciało może się naprawić, odbudować i zregenerować.

Łóżko personalizowane

O ile Ty i Twój partner nie macie identycznego kształtu, rozmiaru i wagi, potrzebujecie zapewne łóżka, które uwzględni te różnice. Opatentowany system wymiennych kaset sprężynowych Pascal  w łóżkach DUX, umożliwia indywidualne dostosowanie lewej i prawej strony łóżka, w celu uzyskania optymalnego podparcia i komfortu. Daje on możliwość wymiany pojedynczej sekcji, lub wszystkich trzech ( w przypadku łózka pojedynczego) a nawet sześciu kaset ( w przypadku klasycznego podwójnego łóżka) i zmiany twardości łóżka w zależności od wagi, gabarytów i oczywiście indywidualnych preferencji śpiącego. Klasyczny wybór to w tym przypadku miększa część dla ramion, średnie podparcie dla bioder i twardsze dla nóg. Wymienne kasety o różnej twardości pozwalają dopasować każdą połowę łóżka niezależnie, a ponadto zmienić jego twardość np. po kilku latach, kiedy cierpnące w trakcie snu ręce będą potrzebować miększego podłoża, bez konieczności wymiany całego mebla. Dodatkowo w niektórych modelach górną warstwę łóżka DUX z systemem Pascal można rozpiąć, dzięki czemu łatwo przearanżować kasety sprężynowe, aby dopasować się do miejsc, w których może być potrzebne dodatkowe wsparcie, ze względu na zmianę życia, taką jak ciąża lub chwilowa sportowa kontuzja.

 

Zbadane przez naukowców

Niewątpliwie meble DUXIANA nie należą do najtańszych, ale to sprawdzona inwestycja na lata w zdrowy, wydajny sen, którego nie da się zastąpić i doznać na żadnym innym łóżku. Tezę tą potwierdzają badania naukowe, przeprowadzone na Uniwersytecie Karolinska w Szwecji, placówce przyznającej nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i biologii człowieka. Naukowcy z Karolinska Institutet dowiedli, że ciągła sprężyna, która stanowi serce wszystkich łóżek DUX, ma wyjątkowy wpływ na wydłużenie fazy głębokiego snu o godzinę w ciągu nocy. Średni czas trwania fazy REM, to od 80 do 100 minut, więc w dobie bezsenności, wydłużenie jej o kolejne 60 minut robi ogromną różnicę. Faza ta zapewnia nam prawdziwą odbudowę organizmu, a co za tym idzie prawdziwy wypoczynek. To jedyna droga do efektywnego snu, który zapewniają właśnie łóżka DUX.

 

Ciągła sprężyna

Podstawą wszystkich łóżek DUX jest unikalny w całej branży system z rdzeniem sprężynowym, który zapewnia doskonałe właściwości podparcia, elastyczność i trwałość. Ta najwyższa wydajność wymaga ponad 1,5 kilometra specjalnie walcowanej stali, o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Produkt końcowy składa się z systemu rdzenia sprężynowego z ponad 4 tysiącami sprężyn, które umożliwiają maksymalne podparcie i odciążenie całego ciała.

Oprócz jakości, producenci łózek DUX kładą duży nacisk a wzornictwo, pozwalając przyszłym właścicielom tych luksusowych łóżek wybrać wszystko; od wysokości materaca nad ziemią, aż po tkaninę obicia wezgłowia. Aby wszystko uczynić łatwym i płynnym, cały proces można wykonać online, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Obraz produktu zostanie natychmiast zaktualizowany w zależności od wybranych funkcji. My namawiamy, by wypróbować ich słynny komfort w Galerii Tetmajera83 w Krakowie, u oficjalnego dystrybutora łóżek DUX w Polsce.

www.duxiana.pl

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close