Search

Renowacja posiadłości z lat 60. XX wieku

villa-kuro-mini-inno-renowacja-01

Renowacja i transformacja posiadłości z lat 60. XX wieku w  wakacyjny dom w sercu Parku Narodowego Joshua Tree w wykonaniu Studio Mini Inno z Los Angeles. Przy okazji przy domu powstała japońska herbaciarnia. Firma Mini Inno zajmująca się projektowaniem wnętrz i nieruchomości przekształciła to ranczo w Południowej Kalifornii, w pustynną kryjówkę Villa Kuro.

villa-kuro-mini-inno-renowacja-02

Projekt opiera się na kontraście ciemnej fasady i jasnych wnętrz. Jednak główną ideą przyświecającą projektantom była japońska koncepcja wabi-sabi, która dostrzega piękno w niedoskonałości. Stąd wykorzystano naturalne i wyglądające na nadgryzione zębem czasu detale z drewna, ceramiki oraz z plecionki.

villa-kuro-mini-inno-renowacja-03

Nic nie trwa i nic nie jest idealne; z wiekiem odnajdujesz patynę i charakter, rodzaj głębokiego piękna, którego brakuje nowym błyszczącym przedmiotom”.

Mini Inno dodało przesuwne szklane drzwi do garażu, aby w ten sposób stworzyć wypełnioną światłem herbaciarnię. Dwa zakątki są wbudowane w ściany i mają okna, które stanowią ramy dla widoku pobliskich głazów.

villa-kuro-mini-inno-renowacja-04

Pokój ozdobiono niskim stolikiem kawowym i rozrzuconymi na podłodze tkanymi poduszkami. Można tu oddawać się nie tylko rytuałowi parzenia i picia herbaty, ale także medytacji.

Przekształcenie garażu w herbaciarnię wywarło naprawdę duży wpływ na ogólny charakter domu. Miejsce, które zajmował jest najbardziej atrakcyjnym na całej posesji, ponieważ opiera się o naszą górę głazów i wychodzi na zachód, na rozległe widoki”.

villa-kuro-mini-inno_renowacja_05

Wnętrza niosące spokój

Villa Kuro zajmuje powierzchnię 185 metrów kwadratowych i znalazły się tu dwie sypialnie oraz dwie łazienki. Drewniane belki biegną wzdłuż sufitów w otwartej kuchni i salonie, zapewniając rustykalną estetykę. W kuchni blaty mają kremowe, teksturowane powierzchnie, a przy nich znajdują się stołki barowe z giętego drewna. Plecione, delikatne elementy nad głową służą jako klosze do opraw oświetleniowych.

villa-kuro-mini-inno_renowacja_06

 

Stworzenie spokojnej i wyjątkowej przestrzeni było jednym z naszych celów, ponieważ ma to być dom wakacyjny, powinien relaksować już od samego wejścia”

villa-kuro-mini-inno_renowacja_07

Renowacja objęła także salon z tapicerowanym skórzanym fotelem, jasną sofą i drewnianą konsolą. Nieruchomość uzupełnia także kilka obszarów zewnętrznych, w tym zadaszone patio ze stołem, kamienisty ogród, dziedziniec oraz miejsce z leżakami, jacuzzi i prysznicem na świeżym powietrzu.

villa-kuro-mini-inno_renowacja_08

Villa Kuro wznosi się na szczycie wzgórza i panuje tu suchy krajobraz. Działkę o powierzchni 1,4 ha porastają kaktusy i krzewy. Palmy z juki wdzięcznie przeplatają się z różnej wielkości głazami. Idealne miejsce na odpoczynek i ładowanie baterii z dala od miejskiego zgiełku.

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/kolorowe-wnetrza-felix-meritis-w-amsterdamie/

willa-peppertree-w-sydney-podroz-w-czasie

hotel-w-gorach-burgenstock-hotel-alpine-spa

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close