Search

Hotel w górach | Bürgenstock Hotel & Alpine Spa

Hotel w górach Szwajcarii02

Szwajcaria to nie tylko malownicze, górskie krajobrazy, ale również zabytkowe hotele, które zachwycają swoją atrakcyjnością. Jednym z nich jest zbudowany w 1873 roku Bürgenstock Hotel & Alpine Spa. Ten elegancki, pięciogwiazdkowy hotel w górach dwa lata temu zyskał zupełnie nowy wygląd. Jego wnętrza zostały urządzone w tradycyjnym szwajcarskim stylu, a ich subtelnej elegancji dopełnia drewniany parkiet Listone Giordano z orzecha amerykańskiego.

Zabytkowy hotel w górach Szwajcarii

Zabytkowy kompleks Bürgenstock Hotel & Alpine Spa od początku swojego istnienia przyciąga rzeszę gości i turystów. Jakość oferowanych w nim usług sprawiła, że obiekt wyznacza nowe standardy w świecie gościnności. Natomiast kompleksowa renowacja w 2017 roku ugruntowała jego pozycję, jako lidera wyznaczającego hotelowe trendy.

Hotel w górach Szwajcarii01

Ten hotel w górach znajduje się w samym centrum kurortu Bürgenstock nad przepięknym Jeziorem Czterech Kantonów niedaleko Lucerny. Zachwyca jednak nie tylko swoim usytuowaniem, ale również minimalistycznym projektem bryły w odcieniach szarości i brązu. W jego wnętrzu mieszczą się 82 pokoje gościnne i 20 apartamentów, wszystkie z przepięknym widokiem na jezioro.

Hotel w górach Szwajcarii03

Za arażację przestrzeni hotelowej Bürgenstock odpowiadała londyńska pracownia architektoniczna MKV Design. W projekcie wykorzystano lokalny górski kamień, podłogi z orzecha amerykańskiego marki Listone Giordano oraz marmurowe i dębowe meble. Naturalne drewno parkietu nadało wnętrzu subtelnej elegancji. Z kolei stylowe elementy dekoracyjne włoskich i szwajcarskich projektantów dodatkowo je ociepliły. Na szczególną uwagę zasługują spiralne schody pokryte drewnem Listone Giordano. Te eleganckie deski podłogowe, wpisujące się w najnowsze designerskie trendy, idealnie pasują do szwajcarskiego stylu.

Hotel w górach Szwajcarii04

Urzekające pokoje i apartamenty

Oprócz pięknego drewna, przytulną atmosferę w pokojach tworzą również dwustronne, mosiężne kominki oraz wygodne siedziska przy oknie. Stąd rozpościera się widok na jezioro i ośnieżone Alpy. Ten krajobraz można również podziwiać podczas kąpieli w wannie. A to dzięki łazienkom, które zaprojektowano tak, aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca.

Hotel w górach Szwajcarii05

Dodatkowym udogodnieniem dla większych grup jest możliwość połączenia dwóch apartamentów znajdujących się na najwyższym piętrze hotelu. Scalone przestrzenie tworzą ogromny apartament królewski z aż sześcioma sypialniami. W każdej z nich znajdziemy prywatną kuchnię z częścią jadalnianą, a także panoramiczny taras. Największe wrażenie robi jednak prywatne spa z jacuzzi, sauną, prysznicem parowym i gabinetem zabiegowym.

Hotel_w_górach_Szwajcarii06

Duchowe i cielesne rozkosze

Naturalnie zadbano tu także o podniebienia hotelowych gości. Lekkie przekąski i popołudniową herbatę serwuje się w lobby, a jeśli chodzi o degustacje win, znajdziemy propozycje z aż trzech winiarni. Do dyspozycji jest również azjatycka restauracja Spices Kitchen & Terrace. W jej karcie królują dania z kuchni chińskiej, indyjskiej, japońskiej i tajskiej, a szefowie gotują na oczach gości.

Hotel_w_górach_Szwajcarii07

Trzypoziomowe Spa Alpine, połączone z hotelem za pomocą szklanego chodnika, stanowi zapierające dech w piersiach centrum relaksu. Obejmuje ono trzy prywatne apartamenty spa, piętnaście gabinetów zabiegowych, siłownię oraz trzy baseny. Z jednego z nich rozpościera się cudowny widok na Jezioro Czterech Kantonów. Goście moa korzystać także z przestrzennego tarasu, patio i prywatnego ogrodu spa. Hotel w górach sąsiaduje dodatkowo z polami golfowymi i kortami do tenisa ziemnego.

Hotel_w_górach_Szwajcarii08

Wysoki poziom usług hotelowych w połączeniu z atrakcyjnością samego miejsca sprawiają, że Bürgenstock Hotel & Alpine Spa to hotel w górach, który jest w ścisłej czołówce gościnności w Europie.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close