Search

Hotel Interior | European Property Awards dla Tremend

Hotel interior IEPA 2019 fot. Tom Kurek 01

Realizacja architektów z Tremend: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie została doceniona przez jury International European Property Awards w kategorii Hotel Interior. To kolejny sukces hotelu – projekt ma też na swoim koncie nagrodę Silver A’ Design Award and Competition.

Hotel interior IEPA 2019 02
Magdalena Federowicz-Boule z nagrodą International European Property Awards

Pracownia Tremend po raz kolejny zdobyła International European Property Awards w kategorii Hotel Interior. Jury przyznało nagrodę za realizację dla Metropolo by Golden Tulip – brandu, który niedawno zadebiutował w Europie.

Hotel interior IEPA 2019 fot. Tom Kurek 03

Wyróżnienie przez jury International European Property Awards bardzo nas cieszy, tym bardziej, że włożyliśmy w projekt hotelu Metropolo dużo serca. Naszym zadaniem było nawiązanie do chińskiej tradycji, ale przy uwzględnieniu oczekiwań europejskich gości. Obie kultury pełniły tu równie istotną rolę, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniły. Powstała przestrzeń, która jest dowodem na to, że architektura może być międzynarodowym językiem, łączącym dwa bieguny – wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

Hotel_interior IEPA 2019 fot. Tom Kurek 04

Art deco rodem z Chin

We wnętrzach hotelu na pierwszy plan wysuwają się nawiązania do chińskiego art deco, przenikające się z europejską elegancją. Uwagę przykuwają pozłacane klatki, motyw mozaiki, lustra oraz ozdobny żyrandol. Ważną rolę odgrywała koncepcja stref wspólnych. Zaprojektowano je tak, aby sprzyjać nawiązywaniu kontaktów i wspólnemu celebrowaniu posiłków. Wyznaczono również strefy umożliwiające bardziej prywatne rozmowy oraz miejsca przeznaczone do indywidualnej pracy. Całość jest harmonijna i wyważona, co ułatwia zarówno wypoczynek, jak i koncentrację podczas biznesowych spotkań.

Hotel_interior IEPA 2019 fot. Tom Kurek 05

O nagrodzie

International European Property Awards to inicjatywa, która ma na celu wyłonienie najlepszych architektonicznych projektów ze świata: prywatnych oraz komercyjnych. Konkurs odbywa się od 1993 roku, a gala wręczenia nagród ma miejsce w Londynie. Architekci z Tremend mają na swoim koncie już inne wyróżnienia. W 2016 roku zdobyli je za Ibis Styles Budapest City oraz hotel Novotel we Wrocławiu. Następnie nagrodzono ich w 2017 za Ibis Styles Grudziądz,a w 2018 roku za Novotel Poznań Centrum.

Hotel_interior IEPA 2019 fot. Tom Kurek 06

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close