Search

Świątynia butów w Taiwanie

Świątynia butów - Chiayi Budai Seascape Park w Taiwanie

W Taiwanie powstała świątynia dla miłośników butów! Szesnastometrowa wieża to Chiayi Budai Seascape Park, projekt zaproponowany przez lokalne władze. Ma na celu przyciąganie żeńskich odwiedzających w stronę południowej części kraju.

Ogromny budynek w kształcie buta składa się z dokładnej liczby 320 szklanych paneli oraz 1269 stalowych prętów. Wzniesienie tego obiektu wymagało ponad dwóch miesięcy oraz 686 tysięcy dolarów. Pomimo tego, że potocznie nazywany jest Cinderella High-Heel Church („Kościół Kopciuszka na wysokich obcasach”), ten przedziwny budynek nie odnosi się do żadnego kontekstu religijnego.

Pomimo tego, że budynek zdaje się odnosić do wyśnionej bajkowości, został zainspirowany okrutną epidemią, która w latach 60. wybuchła na południowo-zachodnim wybrzeżu. W związku z nią, wiele kobiet w okolicy zostało zmuszonych do amputacji ze względu na szerzące się choroby. Według organizacji Southwest Coast National Scenic Area stojącej za realizacją projektu, konstrukcja stanęła upamiętniając „wspomnienie wszystkich dziewcząt, które pozbawione zostały wtedy marzenia o przejściu po czerwonym dywanie w butach na wysokim obcasie.”

Otwarcie obiektu odbyło się w lutym, w dzień Nowego Roku chińskiego kalendarza.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close