Search

Artystyczny recycling Birkin Bag by Jeff Koons

Gazing Ball by Jeff Koons. Photo by Neil Rasmus/BFAnyc.com

Jedna z najdroższych i najbardziej pożądanych torebek damskich – Birkin Bag, stała się elementem dzieła stworzonego przez Jeffa Koonsa.

Zarówno Birkin Bag, jak i Koons to dwie światowe marki – legendy. Birkin – ulubiony model Grace Kelly, to esencja damskiej elegancji. Jeff Koons natomiast szczyci się sławą najdroższego żyjącego artysty współczesnego, wykraczającego poza granice sztuki w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Połączenie tych dwoje pozwoliło na realizację filantropijnej inicjatywy Project Perpetual, w ramach której zgromadzono fundusze dla najbardziej potrzebujących, zapewniając spektakularny sukces i rozgłos medialny.

Do projektu zaproszono inne znane osobistości: Sofię Coppolę, Marca Jacobsa, Księżniczkę Caroline z Hanoveru i innych designerów. Oni podarowali swoje ulubione Birkin Bag, by te następnie zostały przetworzone przez Koonsa w ramach jego wizji readymade.

Torbę należącą do Sofi Coppoli (ofiarowaną jej przez ojca Francisa Forda Coppolę) nabył Alberto Mugrabi, natomiast rzeźba Gazing Ball (Charity), inspirowana pracami Picassa, została sprzedana na aukcji w Manhattanie za kwotę 673,000,000 dolarów.

Kolekcję readymade Birking Bag by Koons można było obejrzeć i licytować w nowojorskiej restauracji Four Season od 9 listopada 2014 roku.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close