Search

Beluga – kuchnia Rastelli według Ferruccio Lavianiego

Kuchnia Rastelli Beluga projekt Ferruccio Laviani

Projekt kuchni Beluga to efekt współpracy pomiędzy Ferruccio Lavianim i firmą Rastelli sławiącą etykietę Made in Italy na wszystkich kontynentach globu.

Ferruccio Laviani – Italian master

Język projektowy Lavianiego łączy współczesne elementy z detalami zapożyczonymi z przeszłości. Beluga sprawia wrażenie designu ocierającego się o granice sztuki – eleganckiej i prostej kompozycji, w której poszczególne elementy zainspirowane są niezbędną geometrią uwypuklającą wartość materiałów, kolorów i dekoracyjności. Beluga stanowi przykład harmonijnej gry świateł i cieni, wrażenia wypełnienia i pustki.

Kompozycja kuchni

Rygorystyczne bryły kuchennych modułów stanowią o sile możliwych zestawień poszczególnych elementów. Przełamują je lekkie panele i metalowe półki o ażurowej konstrukcji. Drzwi wpuszczane w boki szafek redukują zajmowane miejsce i ułatwiają dostęp do zawartości dobrze zorganizowanych wnętrz mebla. Szerokie możliwości kompozycyjne gwarantują różnorodne materiały i elementy wykończenia Belugi, które każdorazowo zapraszają do świata sensorycznych doznań – naturalności drewna czy gładkości lakieru.

Wizualny rytm, swoboda kompozycyjna i geometria podkreślają kunszt designu Made in Italy.

Zobacz także:

Daniel Libeskind nagrodzony za projekt kuchni

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close