Search

Dekoracja stołu sztuką Coralli Maiuri

Dekoracja stołu sztuką Coralli Maiuri02

Coralla Maiuri jako artystka tworzy barwne rzeźby, które idealnie sprawdzają się jako nietuzinkowa dekoracja stołu. Element centralny przyciąga uwagę, intryguje, ale także wnosi kolor i niezwykły kształt.

Dekoracja stołu sztuką Coralli Maiuri03

Wszystko to stanowi doskonały kontrapunkt dla tradycyjnej porcelany i srebrnych sztućców, dorównując im finezją i szlachetnymi materiałami. Twórczyni kolorowych, bajkowych obiektów tak opowiada o swoim podejściu:

W ciągu ostatnich dwóch lat wykonałam małe rzeźby, które nabrały zwyczaju pojawiania się na stole w charakterze elementów centralnych. Dekoracje stołu, cechujące się eleganckim, formalnym stylem nie mogą obejść się bez takiego centralnego elementu. Lubię sobie wyobrażać, że moje prace pojawią się także w codziennych aranżacjach stołu.

Dekoracja stołu sztuką Coralli Maiuri01

Warto pamiętać, że centralny punktu przykuwa uwagę wszystkich podczas obiadu. Tym samym tworzy więź między ludźmi opartą na spojrzeniach, wrażliwości i wyobraźni. Taka dekoracja stołu to przedmiot, który może stymulować i jednoczyć.

Dekoracja stołu sztuką Coralli Maiuri04

Rzeźby te rodzą się z mojego pragnienia tworzenia małych królestw, a każda z nich ma własną muzykę, poezję, etykę, kompozycję i orientację. Przez jakiś czas mieszkałam w każdym z tych światów. Być może pewnego dnia uwolnią się i będą mogły inicjować nowe spotkania ”.

Oto słowa Coralla Maiuri, artystki i projektantki, która opowiada o swoich najnowszych dziełach. Te wyjątkowe elementy centralne wynikają z eksperymentu zrodzonego z poczucia niecierpliwości i ciekawości. Sa sposobem na sprawdzenie, co może się wydarzyć bez planu, tylko za pomocą rąk i materii.

Dekoracja_stołu_sztuką_Coralli_Maiuri05

Coralla tworzy nową substancję, aby przedstawić krajobraz, który odczuwa i postrzega w tej samej chwili, w której zaczyna kształtować go w nowy kształt. Niezwykłe, nieoczekiwane, kolorowe unikalne przedmioty.

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/coralla-maiuri-magia-kolorow-na-stole/

https://pointofdesign.pl/design/storytelling-i-porcelanowy-pokoj-fondazione-prada/

https://pointofdesign.pl/architektura/rzezba-do-mieszkania-dom-w-sydney/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close