Search

Cactus Gufram w stylu Andy’ego Warhola

Gufram_cactus_Andy_Warhol_pointofdesign.pl

Gufram prezentuje nową wariację na temat ikonicznego kaktusa. Limitowana edycja tego radykalnego designu została stworzona we współpracy z The Andy Warhol Foundation of Visual Arts.

Limitowana edycja Cactus Gufram powstała we współpracy z The Andy Warhol Foundation of Visual Arts.

Gufram – design radykalny

Pierwotnie wymyślony przez Guido Drocco i Franco Mello w 1972 roku, kaktus Gufram jest jednym z najbardziej kultowych projektów Radical, który na przestrzeni lat poddawał się wielu interpretacjom. Stał się czarny, niebieski i czerwony w hołdzie Francji, podczas gdy jego charakterystyczne zielone kolce ustąpiły miejsca psychodelicznej, wielokolorowej kuracji Sir Paula Smitha. Metacactus, w 40. rocznicę projektu w 2012 roku, zawierał limonkowy pień z pomarańczowymi końcówkami, a bardziej limitowane edycje zawierały kaktusa pomalowanego na biało i czarno. W ramach najnowszej serii reinterpretacji ikony Gufram połączył siły z Fundacją Sztuk Wizualnych Andy’ego Warhola, aby stworzyć trio Kaktusów w kolorze różowym, żółtym i niebieskim z czarnymi kolcami, co jest ukłonem w stronę wizji artysty pop. Limitowane edycje (po 99 sztuk w każdym kolorze) powstały z okazji 50. rocznicy projektu, a elementy są nadal odlewane z oryginalnej formy z 1972 roku, a następnie ręcznie wykańczane przez wyspecjalizowanych rzemieślników.

Kolory są inspirowane dziełami sztuki Wahrola i zostały stworzone we współpracy z Fundacją, dzięki czemu powstałe projekty są odpowiednim punktem styku pomiędzy designem Pop-Art i Radical.

Współpraca między Guframem i Andym Warholem wydaje się tak słuszna, że ​​to niemal absurdalne, że nigdy wcześniej się to nie wydarzyło! – zachwyca się Charley Vezza z Gufram.

W końcu geniusz pop-artu napotkał Cactus, najbardziej popową ze wszystkich ikon designu. Zaczęliśmy wyobrażać sobie, jak Warhol mógł przedstawić kaktusa, a następnie stworzyliśmy wersję 3D, pracując z trzema typowymi dla Warhola kolorami i podkreślając ich końcówki czernią, tak jak na jednym z sitodruków artysty” – kontynuuje. Im dłużej na nie patrzę, tym bardziej wyobrażam sobie, jak Andy wchodzi do laboratorium Gufram w Turynie w latach 70. i wychodzi z produktem takim jak ten… a może nie!

Ten wyjątkowy projekt jest wyrazem nieustannego wpływu Warhola na współczesną kulturę. Niezwykła twórcza wizja Gufram nieoczekiwanie przekształciła kultową technikę sitodruku Warhola w trzy wymiary.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close