Search

GUFRAM i gigantyczne siedzisko PRATONE®

Pratone marki Gufram_salone del mobile 21_pointofdesign.pl

Z okazji Milan Design Week 2021 firma Gufram wybrała jeden z najbardziej charakterystycznych placów w mieście, aby w wielkim stylu uczcić 50. rocznicę powstania PRATONE®, jedną z jej najbardziej znanych ikon.

Siedzisko Pratone marki Gufram, projekt: Ceretti, Derossi & Rosso.

Od 5 do 10 września 2021 r. Piazza San Fedele – kilka kroków od Duomo, Galerii Vittorio Emanuele i Teatro alla Scala – będzie tłem SUPER PRATONE. Ogromny, nadmuchiwany PRATONE®, w intensywnym zielonym kolorze, wzniesie się pośrodku manierystycznej architektury, tworząc prawdziwe, radykalne zwarcie.SUPER PRATONE, zaprojektowany przez Gufram, jest rodzajem wizjonerskiego powiększenia klasycznego PRATONE®, ponieważ zachowuje jego kolor, proporcje i tradycyjną „miękkość”. 8-metrowa kwadratowa podstawa podtrzymuje 34 łodygi o wysokości 5,30 metra, tworzące gigantyczną część łąki w środku miasta.

 

Super Pratone, przeskalowany obiekt stworzony z okazji 50. lecia swojego powstania.

Stworzony w 1971 roku przez Ceretti, Derossi & Rosso, PRATONE® nadal reprezentuje lekceważący pomysł projektowy, który jest oddalony o lata świetlne od zwykłych typowych mebli mieszczańskich. To raczej coś na kształt powiększonej łąki zaprojektowanej jako miejsce odpoczynku dla jednej lub więcej osób. Jego zabawna niepewność wciąż ma moc zadziwiania. Unikalny i niekonwencjonalny szezlong, PRATONE® stał się punktem odniesienia w historii designu, odkąd został wybrany na okładkę katalogu wystawy „Italy: The New Domestic Landscape” zorganizowanej przez MoMA w Nowym Jorku.Po Mediolanie SUPER PRATONE odwiedzi jedne z najbardziej znanych muzeów i instytucji kulturalnych na świecie, aby podkreślić współczesność przesłania Radical Design, przesłania o nieograniczonej i ponadczasowej wolności i kreatywności.

 

Zobacz także:

Lavazza w stylu Gufram | Deséa Golden Touch

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close