Search

Cattelan Italia odkrywa nowości 2020

Tyron Keramik Dive Cattelan Italia

Design kocha zmiany. Więc choć na premiery wielu czołowych producentów musieliśmy w tym roku poczekać dłużej, zdecydowanie było warto. Cattelan Italia chwali się, że w tegorocznym katalogu pojawiło się aż 60 nowości. Przyjrzyjmy się zatem kilku najciekawszym projektom, które uzupełniły ofertę designu w stylu modern glamour.

Tyron Keramik Cattelan Italia
Tyron Keramik| design: Paolo Cattelan

Rzeźbiarskie stoły do jadalni

Włoska marka słynie z rzeźbiarskich form swoich stołów, których pochodzenie można rozpoznać. W tym roku w portfolio Cattelan Italia pojawiły się dwa nowe stoły – oba zaprojektował Paolo Cattelan.

mad max keramik premium Cattelan italia
Mad Max Keramik Premium | design: Paolo Cattelan

Pierwszy z nich – Mad Max cechuje się ciekawą bazą – mamy tu do czynienia z dwoma skrzyżowanymi nogami. Powstały one ze zwiniętego metalu w różnych wersjach kolorystycznych. Podtrzymują solidny blat z ceramicznego marmuru w wielu odcieniach i teksturach.

tyron keramik premium
Tyron Keramik Premium | design: Paolo Cattelan

Kolejny stół – Tyron, to niewątpliwie stylistyczny bliski krewny modelu Mad Max. Jednak tym przypadku mamy do czynienia nie z dwoma, a z jedną ustawioną wzdłużnie bazę z krzyżujących się elementów zwiniętego metalu. Poza blatami z marmury, przewidziano tu także efektowny blat z kryształowego szkła.

Tyron Wood Cattelan Italia
Tyron Wood| design: Paolo Cattelan

Choć chyba najbardziej efektowny blat to solidny, bo aż 6-cio centymetrowej grubości, blat z litego drewna. Aby podkreślć szlachetne usłojenie wybranych gatunków drewna, blat drewniany ma nietypowe podcięcia krawędzi.

arena 01 Cattelan Italia
Arena | design: Yasushiro Shito

Salon w wydaniu Cattelan Italia

Podświetlany kredens Boutique Alta przedstawia kwintesencję stylu, z którego znany jest Cattelan Italia. W ubiegłym roku Alberto Danese zaprojektował horyzontalną szafkę Boutique.

boutique alta 01
Boutique Alta | design: Alberto Danese

Właśnie ona wyewoluowała do postaci wertykalnej, stając się piękną witrynką. Jej stalową ramę i nóżki pokrywa czarny lakier. Boki i drzwi oraz półki wewnątrz wykonano z przydymionego szkła.

boutique alta Cattelan Italia
Boutique Alta | design: Alberto Danese

Natomiast wisienkę na torcie stanowi wewnętrzna strona tylna, czyli tło dla zawartości. Pokrywa ją pikowana skóra naturalna lub syntetyczna, tworząc ekskluzywny akcent we wnętrzu.

arena cattelan italia
Arena | design: Yasushiro Shito

Kolejnym elementem bez którego trudno sobie wyobrazić współczesny salon jest stolik kawowy. Arena zaprojektowana przez Yasushiro Shito, to jednak coś więcej. Ten mebel oferuje niezwykłą funkcjonalność – drugi, ruchomy blat.

arena 02 Cattelan Italia
Arena | design: Yasushiro Shito

Podczas gdy bazę stanowi solidny okrąg kryty metalem, nad nim widzimy lżejszy blat ze szkła. Można go łatwo przesunąć, aby zagwarantować gościom łatwiejszy dostęp do filiżanki.

freeeman
Freeman | design: Giorgio Cattelan

Wreszcie regał – niewątpliwie mebel, który całkowicie zawojował rok 2020. Giorgio Cattelan zaprojektował Freeman – modułowy regał opierający się na pojedynczych kolumnach z metalu w różnych wykończeniach. Delikatne półki można komponować z zamkniętymi, szklanymi modułami.

ayrtona cattelan italia
Ayrton | design: Andrea Lucatello

Pałacowa sypialnia

Arystokratyczne pikowanie, o którym wspominaliśmy opisując nową witrynę Boutique Alta, odnajdujemy także w zagłówku łóżka Ayrton. Andrea Lucatello zaprojektował posłanie unoszące się na bardzo delikatnych nóżkach, które stoją w lekkim rozkroku. Nasuwa to skojarzenia z estetyką lat 60. XX wieku.

ayrton
Ayrton | design: Andrea Lucatello

Metalowa struktura toaletki Cocoon zaprojektowanej przez Paolo Cattelana obejmuje krzyżujące się nogi oraz blat z wywiniętym do góry blatem. Jednak o prawdziwej maestrii producenta świadczą wyrafinowane wersje ekskluzywnego mebla. Możemy bowiem wybierać między blatem inkusrtowanym skórą, drewnem lub marmurem.

cocoon trousse leather paolo cattelan
Cocoon Trousse Leather | design: Paolo Cattelan

Modern glamour

Cattelan Italia to marka uwielbiana w kraju nad Wisła. Rozpieszcza nie tylko Polaków wyszukanymi materiałami, szlachetnymi formami oraz unikatową estetyką współczesnego pałacu.

cocoon trousse leather
Cocoon Trousse Leather | design: Paolo Cattelan

Aby z bliska zapoznać się z wyrafinowanym, włoskim designem nie tylko od Cattelan Italia najlepiej skierować się do jednego z siedmiu showroomów w Polsce lub na stronę firmową Italmeble.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close