Search

Tonący w zieleni Hotel Viu, Mediolan

Viu

Mediolańska dzielnica Porta Volta rewitalizuje się w mgnieniu oka. Ostatnio powstał tu kompleks handlowy Fondazione Giangiacomo Feltrinelli, projektu Herzog & de Meuron oraz przepiękny hotel Viu. Ten ostatni jest wyśmienitą architektoniczną perełką okolicy. Przeszklony od frontu budynek otoczony jest z dwóch stron pnącymi roślinami takimi jak jaśmin, bluszcz, róże oraz powojnik. Można śmiało powiedzieć, że budynek aż tonie we wszechobecnej zieleni.

Za wyposażenie hotelu odpowiedzialna była firma Molteni&Co. Meble, znajdujące się w 124 pokojach, lobby oraz w barze zostały wykonane na specjalne zamówienie. Wnętrze pełne jest różnych odcieni brązu, dębowego parkietu, bazaltowych płytek oraz tekstyliów od Rubelli. Wnętrze jest zatem stylowo przystosowane do pobytu gości, nie tylko w celach biznesowych, lecz także wypoczynkowych.

Luksusowe rozrywki

W hotelu nie sposób się nudzić. Na dachu znajduje się basen (pierwszy basen na dachu, w Mediolanie). Tuż obok niego goście mogą skryć się w cieniu pachnącego wiciokrzewu i rozmarynu. O podniebienie gości hotelowych dba natomiast nagrodzony gwiazdką Michelin, Giancarlo Morelli.

Wnętrze hotelu zostało zaprojektowane przez dwa studia: Arassociati oraz Nicola Gallizia. To właśnie ci architekci zdecydowali się na urządzenie hotelu korzystając z produktów Molteni&Co. Ich wybór padł między innymi na sofę Ferruccio Laviani oraz fotele Gio Ponti „D.154.2”.

Zobacz także:

Pływający hotel Off Paris Seine

Nowy Jork w Madrycie – nowy hotel Only You

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close