Search

R/Evolution w stylu Roche Bobois

Roche Bobois - ASTRAGALE collection, design Bina Baitel

Najnowsza kolekcja na sezon jesień/zima 2016 marki Roche Bobois zaprezentowana podczas festiwalu D’Days uwodzi od pierwszego wejrzenia.

Zaprezentowana w pięknie zaaranżowanej scenografii autorstwa Elizabeth Leriche stanowi esencję wnętrzarskiej rewolucji głoszonej przez francuskiego producenta.

„R/Evolution” – pod takim tytułem została zaprezentowana szerokiej publiczności. Dlaczego? Bo nowa wizja aranżacji współczesnych wnętrz balansuje na granicy wizualnej rewolucji i ewolucji dobrze już znanych elementów.

Ciągle silnie widoczne są wpływy modernistyczne, a niektóre aranżacje do złudzenia przypominają wnętrza mieszkań rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku. Także baza kolorystyczna oparta na ciepłej palecie pomarańczy prowadzi umysł daleko w przeszłość.

Ale to nie wszystko! Są też wariacje na temat klasycznego francuskiego wnętrza, w bardzo świeżej i nowoczesnej odsłonie, jak chociażby kolekcja Astragale. Tu sztukaterie ze ścian i stolarki zostały przeniesione na eleganckie komody o monochromatycznej palecie czarno-białej.

Są też inspiracje podwodnym światem, w którym królują wszelkie odmiany błękitów, turkusów i zieleni. Całość oświetlają nieziemskie żyrandole w formie meduz, lewitujące nad mięsistymi fotelami Sachy Lakica – Bubble.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close