Search

Color trend alert jesień/zima 2018

Lanvin

Energetyczne zestawienia i kreatywne niuanse podkreślają równowagę artyzmu i ponadczasowej klasyki – głównych trendów sezonu jesienno-zimowego. Wiodące kolory wyłonione podczas największych światowych imprez Fashion Week na kilka miesięcy staną się kluczowymi elementami barwnych opowieści, snutych na wszystkich obszarach designu.

Jesienne barwy mody

Tegoroczny zestaw najmodniejszych barw zdefiniowanych przez Pantone Institute stanowi intrygującą mieszankę typowych jesiennych barw, uzupełnioną o bardziej nieoczekiwane odcienie, wprowadzające powiew świeżości do stonowanej palety kolorystycznej. Moda i makijaż uwypuklają uśpione pragnienie koloru, stawiając na indywidualizm, pomysłowość i kreatywność.

Koniec cyklicznych trendów

Nad sezonowymi trendami dominuje mega trend, wskazujący na permanentne odchodzenie od… cyklicznych trendów. W ich miejsce pojawia się koncentracja na ekspresywnych kolorach, unikających przestarzałych struktur sezonowych. Te niespodziewane klasyki na nowo opisują historię kolorów, pozwalając na kunszt i oryginalność posuwające modę do przodu, przy zachowaniu wierności uniwersalnym kanonom klasycznego piękna.

Kolory przełomu roku 2018/2019 są jak podpis pod indywidualnym stylem wyrażającym osobowość i chęć eksperymentowania z modą w bardziej  zdecydowany sposób.

Barwna różnorodność

Jeden typowy kolor sezonu już nie istnieje. Jest ich wiele, od szlachetnej ochry, przez głęboki błękit, wyrazistą śliwkę czy awangardową mieszankę brązów. Na pierwszy plan wysuwają się struktury materiałów, które potęgują efekt szlachetnych barw – istotnych w dzisiejszej modzie i tej, która po niej nadejdzie. Świętujemy wielki powrót klasyki w ekstrawaganckiej mieszance z energetycznymi czerwieniami i błękitami.

Czerwona gruszka (PANTONE 19-1536), balansująca na granicy dojrzałego burgundu i mocnej czerwieni, przyciąga słodką głębią. Gdzieniegdzie pojawia się w towarzystwie Valiant Poppy (PANTONE 18-1549) – jeszcze bardziej odważnego i nasyconego odcienia krwi, o niezaprzeczalnie efektownym uroku.

Gruszka dobrze czuje się w towarzystwie koloru – barwą nawiązującego do Morza Sargassowego (PANTONE 19-4031) – bezgranicznego w swej głębi i tajemniczości.

Na drugim biegunie energetycznych barw, dla równowagi, pojawiają się lekkie odcienie migdałowe (PANTONE 14-1116) – naturalne i skromne w swym nieodpartym uroku.

Wielbłądzie brązy i delikatne beże stopniowo przechodzą w tonację ochry, z dużą domieszką barwy żółtej, w nomenklaturze Instytutu Pantone nazwane Surykatka (PANTONE 16-1438).

Ciepłą tonację uzupełniają kasztanowe odcienie brązu oraz te przełamane lekką domieszką czerwieni. Ich nieoczywisty odcień stanowi o awangardowym odbiorze elementów garderoby ubranej w tą właśnie barwę.

Makijaż – przedłużenie kolorystycznego kodu

Za modą podąża makijaż, równie wyrazisty i artystyczny, co same kreacje. APOTHEOSIS,

LE MAT DE CHANEL pozwala twarzy konkurować z wieloma warstwami kolorowej garderoby. Matowe wykończenie i eleganckie, korespondujące z jesienno-zimowymi trendami barwy kolorowych kosmetyków nadają szlachetny finishing touch. Jesień wita szlachetnością i subtelnym, opierającym się upływowi czasu barwnym kodem stylistycznym.

Zobacz także:

Dynamika koloru według Helli Jongerius

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close