Search

Minimalistyczne studio yogi

Elwood Townhouse

Elwood Townhouse to prywatna rezydencja zlokalizowana w Elwood w Australii. Zaprojektowana przez zespół InForm łączy w sobie nowoczesność z minimalistycznym stylem korespondującym z ideą yogi, która stała się pretekstem do wyboru kierunku kreatywnego.

Stal, szkło, drewno i beton tworzą niezaprzeczalnie nowoczesny charakter tworząc klimat pełen skupienia i spokoju. Naturalne jasne drewno kontrastuje białe ściany i czarne meble, jak również ociepla betonowe wykończenia niektórych elementów wnętrz. Beton znalazł zastosowanie w postaci ścian łączących wnętrze z niewielkim ogrodem, równie spójnym z koncepcją wystroju całości.

Części wspólne, sprzyjające socjalizacji przed zajęciami yogi, zajmują cały parter budynku. Wspinając się po drewnianych schodach można dotrzeć do studia yogi i dwóch sypialni zlokalizowanych na piętrze.

To budynek z pogranicza prywatnego domu i obiektu usługowego. Choć funkcjonuje jako pełnoprawne studio Yoga Lane to jednak bliżej mu klimatem do eleganckiego domu otwartego na wszystkich którzy zechcą poszukać wyciszenia i spokoju.
zdjęcia: Derek Swalwell

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close