Search

Ruby City Davida Adjaye przygotowuje się do otwarcia

Na skraju San Pedro Creek w San Antonio, w południowym Teksasie, wznosi się Ruby City. Centrum sztuki o powierzchni 930m kw., Pokryto je prefabrykowanym szkarłatnym betonem i z pewnością stanowi najnowsze miejsce kulturalne miasta. Jest to projekt Adjaye Associates, który stworzono we współpracy z lokalną firmą Alamo Architects.

Początek idei

Projekt stworzono 12 lat temu przez kolekcjonerkę i filantropkę, Lindę Pace. Autorka po przebudzeniu się ze snu naszkicowała swój pomysł. Wiele się zmieniło, odkąd Pace nabazgrała owy wieżyczkowy budynek. Jednak wymyślony przez nią kolor z pewnością pozostał z konceptem do końca, że nadaje projektowi nazwę Ruby City.

„Moim celem było przekształcenie pomysłu Lindy w budynek, który odda sprawiedliwość jej dziedzictwu” – mówi Adjaye. „Linda miała jasną wizję tego, w jaki sposób instytucja powinna być inspirującą przestrzenią dla społeczności a także jak współdziałać z jej otoczeniem. Planem było, aby przyciągała odwiedzających do przypominającej klejnot struktury, a także łączyła się z krajobrazem San Antonio. Budynek tworzy z pewnością narracyjną podróż przez przestrzeń, która umożliwia dostęp do kolekcji w sposób organiczny i znaczący. ”

Piękne wnętrze

Ruby City zaprezentuje prace Isaaca Juliena, Jennifer Steinkamp, ​​Kiki Smith czy Do Ho Suh. Jednym z eksponatów inauguracyjnych będzie też wysokie na 18 stóp krzesło dla człowieka autorstwa Mariny Abramović.

„Jesteśmy częścią tętniącej życiem dzielnicy artystycznej San Antonio, znanej jako 'Southtown’”, mówi Kelly O’Connor. „Mamy szczęście być usytuowani w sąsiedztwie innych obiektów artystycznych, jak również lokalnych restauracji i kawiarni.” Ruby City otwiera się w październiku i będzie mogło swobodnie wejść.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close