Search

Esencja Madrytu i harmonia naturalnego kamienia

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 02

Harmonia i naturalny kamień odzwierciedlają esencję Madrytu. Wszechstronne wykorzystanie naturalnego kamienia to sekret pozwalający na tworzeniu wrażenia harmonii. Jednocześnie przywołuje esencję jednej z najbardziej tętniących życiem stolic Europy. Właśnie w Madrycie Salvatori wraz z Elisą Ossino zrealizował prezentowany projekt.

Elisa Ossino

Punkt wyjścia stanowiły symboliczne punkty orientacyjne Madrytu. Pomysł polegał na odtworzeniu ich atmosfery i perspektyw poprzez oryginalne, minimalistyczne użycie naturalnego kamienia.

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 01

Strefa dzienna

Łuki o podwójnej wysokości tworzą naprawdę wyjątkową perspektywę w całym mieszkaniu, z intrygującymi widokami na różne przestrzenie. Przestronny korytarz wyłożono kamiennym parkietem Crema d’Orcia uzupełniono szufladami Balnea z okładziną Bamboo.

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 03

Stąd płynnie przechodzi się do skromnego salonu. Natomiast tu pysznią się pełne artyzmu, nieregularne wstawki ze wspaniałego brązowego wapienia Pietra d’Avola. Zapewniają uderzający kontrast z otoczeniem i podłogą ze szlifowanego Crema d’Orcia.

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 04

Łazienka, czyli dom kamienia naturalnego

Ta przestrzeń sprzyja uczuciu niespieszności. Pozwala na przygotowanie się do wyjścia w życie miasta w spokojnej, kontemplacyjnej przystani. Prysznic Balnea umieszczono pod niesamowitą głowicą prysznicową Fontane Bianche. Natomiast umywalkę Stiletto wieńczy nienaganne lustro Quadro.

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 09

Strefa zewnętrzna

Czy istnieje lepsze miejsce na spędzenie końca dnia niż taras? Z pewnością nie, jeśli można z niego spojrzeć na Madryt i ciemniejące nad nim niebo. Do idealnego relaksu zaprasza szezlong Curl projektu Piero Lissoniego. Z kieliszkiem lokalnego wina Toro w dłoni, można po prostu cieszyć się widokiem. Światłami miasta, gwiazdami nad głową, a także delikatnym, migoczącym blaskiem świec.

Salvatori Elisa Ossino Madryt harmonia kamienia naturalnego 05

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/elisa-ossino-kreatorka-nierzeczywistosci/

https://pointofdesign.pl/design/salvatori-2020-nowe-kolekcje-z-kamienia/

https://pointofdesign.pl/design/salvatori-1-dzien-w-paryzu/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close