Search

Galeria Lafayette i Prada | zielona instalacja

prada-hyper-leaves-galeries-lafayette01

Galeria Lafayette w Paryżu zazieleniła się od środka i na zewnątrz za sprawą kolaboracji z marką Prada. Włoski dom mody połączył siły z galeriami Lafayette Paris Haussmann, słynnym domem towarowym, aby stworzyć Hyper Leaves. Zieleń rozprzestrzenia się w historycznych wnętrzach – wszerz, wzdłuż a także wzwyż.

prada-hyper-leaves-galeria-lafayette 02

Projekt obejmuje dwie specjalne czasowe ekspozycje, poświęcone kolekcjom SS20 dla kobiet i mężczyzn. Pojawi się także 15 oryginalnych instalacji w witrynach wystawowych, a inspiracją dla całości jest temat: dzika przyroda.  Pop-up potrwa do 10 lutego 2020 roku i zbiega się w czasie z wiosenną edycją Maison et Objet w stolicy Francji.

prada-hyper-leaves-galeria-lafayette 03

Galeria Lafayette gości instalację na łącznej powierzchni 77 metrów kwadratowych. Znajdziemy tu po-up w postaci leśnego pawilonu, z kolekcją dla kobiet. Okrągły, przypominająca budynki mieszkalne niektórych plemion Afryki, domek zbudowano z pomalowanej na zielono metalowej siatki.

prada-hyper-leaves-galeria-lafayette 04

W innym miejscu przestrzeń dla mężczyzn definiuje gigantyczny baobab wykonane z malowanej metalowej siatki i neonów. Na jego strzelistym pniu znalazły się trzy logotypy Prada. Wokół zorganizowano duże ekrany i stoły w kształcie liści oraz inspirowaną naturą podświetlaną ścianę. Zielona podłoga i wieszaki uzupełniają otoczenie. Tylko tutaj można kupić w przedsprzedaży prezentowane niedawno na pokazie mody męskiej dwa modele butów!

prada-hyper-leaves-galeria-lafayette 05

Łącząc rzeczywistość i wyobraźnię, koncepcja ekspozycji w witrynach obejmuje kilka podświetlanych tapet jako tło przedstawiające różne krajobrazy przyrody. Pojawia się tu zarówno las jak i liście w powiększeniu, rozpoznajemy monsterę, figę i paproć.

prada-hyper-leaves-galeries-lafayette07

Zdobią je duże neonowe logotypy Prada w kolorze zielonym lub żółtym. Na pierwszym planie natomiast ponownie widzimy Hyper Leaves, używane jako ekspozycje produktów. Całości dopełniają podłogi w kontrastowych kolorach – zielonym, żółtym, pomarańczowym i różowym. Natomiast bujność dzikiej przyrody wychodzi poza przestrzeń witryn, rozprzestrzeniając się na elewację.

prada-hyper-leaves-galeries-lafayette06

Galeria Lafayette – historia miejsca

Pod koniec XIX wieku, dokładnie w 1893 roku Théophile Bader oraz jego kuzyn, Alphonse Kahn otworzyli niewielką pasmanterię. Zlokalizowano ją na rogu ulic La Fayette oraz de la Chaussée-d’Antin. Trzy lata później obaj kuzyni wykupili dom przy tej samej ulicy pod numerem 1. W następnych latach kupili kolejne nieruchomości przy bulwarze Haussmanna pod numerem 38, 40 oraz 42 oraz pod numerem 15 przy ulicy de la Chaussée-d’Antin. Ostatecznie Bader połączył zakupione budynki pokrywając dachy wielką kopułą. Tak powstała jedna z najsłynniejszych paryskich galerii handlowych.

Obecnie Galeria Lafayette stanowi dziesięciopiętrową galerię handlową położona przy bulwarze Haussmanna w 9. dzielnicy Paryża. Galeria Lafayette posiada swoje oddziały także w Berlinie oraz w Nowym Jorku.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close