Search

Nowa restauracja dla De Bijenkorf

Restauracja projektu i29

W obecnych czasach przyjęło się, że każdy ceniący się dom towarowy powinien dodatkowo oferować przestrzeń gastronomiczną bądź kawiarnianą. Holenderska grupa architektoniczna i29 opracowała koncepcję dla takiego obiektu. De Bijenkorf znajduje się w centrum Utrechtu, a jego odświeżony projekt założył powstanie całkiem nowego piętra przeznaczone na gastronomię.

Inspiracja naturą

Firma i29 zgłębiła estetyką oraz rozkład przestrzeni De Bijenkorf, której powierzchnia liczy 850m2, a jej nazwa oznacza dokładnie ul. W związku z tym, główną inspiracją dla projektu stała się pasieka, której motywy powtórzone zostały w wielu postaciach. Posadzkę stanowią sześciokątne białe płytki, znajdujące się również na ścianach. W niektórych miejscach ich kompozycji dopełniają czarne płytki, które przypominać mają pszczoły gromadzące się na powierzchni.

Realia projektu

Architekci wspominają, że największym wyzwaniem, było „stworzenie środowiska przystosowanego do intensywnego użytkowania, jednak zachowującego jakość detali wykonanych z naturalnych produktów”. Do wykorzystanych materiałów wliczają się dębowe drewno, ceramika i szkło.
W centralnej części lokalu znajdującego się na najwyższym piętrze domu handlowego, umiejscowiona została samoobsługowa, kuchnia oferująca dania kuchni włoskiej oraz azjatyckiej. Sekcje konsumpcji wydzielone zostały przy użyciu paneli ze szkła o zróżnicowanej barwie oraz zielonych ścian pokrytych roślinnością.

 

Zobacz także:

Kunstcluster z Nieuwegein

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close