Search

Grecka wyspa Santorini, czyli wakacje doskonałe

Santorini Saint Hotel 04

Architekci z pracowni Kapsimalis stworzyli idylliczny Saint Hotel w jaskiniach wyspy Santorini. Wakacje w tym miejscu należą do kwintesencji letniego wypoczynku, pod gorącym słońcem i w otoczeniu cudownego, bezkresnego błękitu nieba i morza.

Santorini Saint Hotel 03

Santorini i wygasły wulkan

W tradycyjnej wiosce Oia, postawiono hotel, który dodatkowo czerpie z lokalizacji na słynnej kalderze. Surowy krajobraz ukształtowany przez wygasły wulkan to symbol Santorini, a architekci wykorzystali go, aby stworzyć swój „święty hotel”, czyli Saint Hotel. Apartamenty w jaskiniach cieszą się wielką popularnością wśród turystów. W tym konkretym projekcie natomiast dokonano rekonstrukcji budynków istniejących na klifie. W ten sposób powstał idylliczny kompleks hotelowy, będący w zgodzie z klasyczną architekturą archipelagu Cyklad.

Santorini Saint Hotel 02

Jaskinie wcześniej wykorzystywano jako magazyny, stodoły i piwnice. W północno-wschodnim narożniku działki znajdowała się również stara kubistyczna rezydencja. Biorąc pod uwagę zrujnowany stan budynków, architekci pracowali nad przywróceniem i przeprojektowaniem konstrukcji. Nowy projekt obejmuje małą recepcję, szesnaście apartamentów, restaurację, wspólny basen i spa / siłownię. Zbudowany na sześciu poziomach, gotowy kompleks oferuje niczym niezakłócony widok. Dzięki temu gwarantuje gościom najwyższą jakość wakacji na Santorini.

Santorini Saint Hotel 05

Hotel w jaskiniach

Wejście do hotelu znajduje się na wyższym poziomie kompleksu i można do niego dojść pieszo głównym deptakiem w Oia. Na tym poziomie można również znaleźć część wypoczynkową na świeżym powietrzu. Komunikację zapewniają zewnętrzne schody, które przecinają środek schematu. Ta trasa łączy prywatne apartamenty, a na najniższym poziomie znajdziemy restaurację i basen z widokiem na morze. Na skraju klifu można natomiast rozkoszować się prywatną przestrzenią do relaksu.

SantoriniSaintHotel 07

Architekci starali się stworzyć współczesną architekturę, która jednocześnie nawiązywałaby do kubistycznej morfologii poprzedniej rezydencji. Dodatkowo zależało i na zaznaczeniu wrażliwości na naturalny krajobraz kaldery. Odrestaurowane jaskinie zachowują zatem ważne aspekty tradycyjnych budynków w stylu cykladzkim, takie jak zastosowanie bieli. Nowa interwencja obraca jednak otwory, aby lepiej wykadrować panoramę.

SantoriniSaintHotel 01

Patrząc z góry widać, jak nowy kompleks hotelowy układa się w terenie. Gotowe apartamenty delikatnie dopasowują się do środowiska i istniejących konturów terenu.

SantoriniSaintHotel 06

Wnętrze także emanują minimalizmem oraz bielą, którą zastosowano na na każdej powierzchni. Dodano tu wyłącznie najdelikatniejsze akcenty złota i zieleni. Powstałe w ten sposób przestrzenie skupiają się na błękitnym morzu na zewnątrz i zakrzywionych sufitach pokoi. Dzięki temu, powstało sielankowe miejsce do podziwiania pięknej scenerii greckiej wyspy.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close