Search

Spacer w koronach drzew na górze Qiyun

atelier-design-continuum-spacer w koronach drzew01

Projekt ZYJ autorstwa Atelier Design Continuum, usytuowano na słynnej górze Qiyun, znanej jako jedna z Czterech Świętych Gór wśród wyznawców taoizmu. Od wieków opisywana w licznych inskrypcjach i na tablicach, jest domem dla wielu klasztorów i świątyń. Jest też największą atrakcją turystyczną regionu, z licznymi zabytkami oraz parkiem narodowym. To rzeczywiście idealne miejsce na spacer w koronach drzew. Nazwa Qiyun oznacza „wysoka jak chmury” – i to właśnie one spowijają zielone szczyty.

atelier-design-continuum-spacer w koronach drzew08

Okolica góry Qiyun

Mamy tu do czynienia ze stromym terenem i gęstymi lasami. Chmury otaczają górę przez cały rok, a niezrównana sceneria zachwyca od wieków. Okolica góry Qiyun przyciąga turystów, dzięki znajdującym się tu licznym zabytkom, a także wspaniałej przyrodzie. Zaledwie godzinę jazdy samochodem stąd znajduje się góra Huangshan . Właśnie tam znajdziemy historyczne wioski Huizhou i miejsca gdzie czas stanął – Tunxi  czy Yuehuatian. Trudno o lepszą lokalizację na miejsce wypoczynku, i na spacer w koronach drzew.

atelier-design-continuum-spacer w koronach drzew03

Projekt wakacyjnych willi w stylu kempingu, gdzie relaks łączy się z rekreacją na świeżym powietrzu. Pierwsza faza budowy objęła 15 niezależnych pokoi – willi rozrzuconych wzdłuż ścieżek ukrytych w sosnowym lesie. Ciekawą realizację zawdzięczamy grupie kreatywnych i wpływowych młodych architektów. Każdy z nich projektował niezależnie, ale wszyscy słyną z prac nowoczesnych, kreatywnych i doskonale skonstruowanych.

atelier-design-continuum-spacer w koronach drzew02

Spacer w koronach drzew

Druga faza kontynuowała rozbudowę, tworząc jednak większe przestrzenie. Dzięki temu uzyskano jeszcze bardziej komfortowe doświadczanie niezwykłego otoczenia. Apartamenty urosły, a nowe przestrzenie otwarte zapraszają na spacer w koronach drzew. Uwzględniono potrzeby rodzin z dziećmi, domki na drzewie są niezwykle komfortowe i oferują wiele udogodnień. Każdy z nich ma dwa pokoje i salon, a także część wypoczynkową na zewnątrz, która pozwala na głębszą kontemplację natury.

Patrząc na pojedyncze drzewo, te rosnące tutaj są stosunkowo krótkie, a średnica pnia nie jest duża. Jednak razem, niezliczone, gęste drzewa rosnące obok siebie utworzyły ogromny las sosnowy. Miejsce całkowicie odizolowane od ziemi.

atelier-design-continuum-spacer w koronach05

Ze względu na górzyste środowisko domek na drzewie ZYJ pozwala naprawdę zanurzyć się w lesie. Goście mogą podziwiać piękny, zielony krajobraz niemal z każdego miejsca. W tym celu stworzono podobną do UFO strukturę architektoniczną. Okna, sięgające od podłogi do sufitu i ustawione pod dużym kątem, dodatkowo poszerzając perspektywę.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close