Search

KAAN Architecten w Brazylii – nowy obiekt w São José dos Campos

São José KAAN

 

KAAN Architecten to holenderskie biuro architektoniczne, które otworzyło swoją drugą siedzibę w São Paulo w Brazylii. W związku z tym, prezentuje najnowszy urbanistyczny projekt wraz z inauguracją rozpoczęcia jego realizacji. Studio założone w 2014 przez Kees Kaan, Vincenta Panhuysen oraz Dokkie Scipio odwołało się do estetyki brazylijskiej architektury modernistycznej. Relacja to podkreślona została przez wykorzystanie surowego betonu, nienaruszonej geometrii oraz form funkcjonwalnych.

Z Holandii do Brazylii

Od 2015 studio KAAN Architecten pracowało nad różnymi projektami na terenie Brazylii. Należą do nich São Bernardo do Campo, the Paço Building czy Ferrazópolis. Grupa architektów, projektantów oraz inżynierów, którym dowodzi Renata Gilio, pracuje utrzymując bliską współpracę z biurem w Rotterdamie. Do zadań brazylijskiego oddziału należą przede wszystkim projekty architektoniczne związane z renowacjami, przebudowami miasta oraz programami edukacyjnymi.

Architektura dla edukacji

Najnowszy projekt KAAN Architecten, zaprezentowany z okazji otwarcia nowego biura, to budynek Wydziału Medycyny będącego częścią Universidade Anhembi Morumbi (UAM) w São José dos Campos. Miasto to znajduje się w granicach metropolitalnych stanu São Paulo. Zlokalizowany jest w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego miasta. Umieszczenie obiektu na podwyższonym fundamencie ułatwiło zapewnienie izolacji termicznej. Architekci oceniają iż obszar ten ma potencjał, aby stać się gęstym centrum urbanistycznym.

Techniki konstrukcyjne

Projekt przedstawia budynek jako solidny oraz charakterystyczny – jego bryła otwiera się na miasto. Działanie intensywnego brazylijskiego promieniowania słonecznego ograniczone zostanie przez wykorzystanie systemu pionowych płyt, które wprowadzą cień w każdej z elewacji. Zastosowanie regularnego system podziału struktury pozwoliło architektom na wprowadzenie szklanych płaszczyzn pomiędzy elementy betonowe oraz belki stropowe.

Otwarcie budynku przewidziane jest na koniec obecnego roku.

 

Zobacz także:

Siedziba RIBA architektoniczną perełką północy


Nowa odsłona historycznego budynku według architektów KAAN

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close