Search

Londyński luksus Bulgari według Antonio Citterio

Londyn 2012

Przez Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku, hotelowy raj w angielskiej stolicy dynamicznie się rozwinął. Do nowych londyńskich inwestycji dołączył wtedy ekskluzywny hotel Bulgari, będący wtedy trzecim obiektem opatrzonym nazwą marki (w Mediolanie oraz na Bali).

Architektura współczesna pośród tradycyjnej

W ramach inwestycji, powstał całkowicie nowy budynek zlokalizowany pomiędzy obiektami tradycyjnej architektury Knightsbrigne. Jego fasada stworzona została z Portland Stone – kamiennego materiału, który odnosi się do najsłynniejszych architektonicznych atrakcji w Londynie, takich jak Buckingham Palace, the National Gallery czy St Paul’s Cathedral.

Markowy styl

Projektem hotelu zajął się architekt Antonio Citterio, który opracował koncepcję 85 pokoi i apartamentów wykończonych przy wykorzystaniu jego charakterystycznej palety materiałów. Należą do nich dąb, błyszczący mahoń oraz skora i srebro. We wnętrzach wyraźne są elementy włoskiego wzornictwa, takie jak jedwabne zasłony czy lampki nocne. Większość z mebli obiciowych powstała w ramach współpracy Citterio z B&B Italia.

Wyszukane atrakcje

W restauracji hotelu Bulgari sprawdzić można menu, które opracował Robbie Pepin – postać odpowiedzalna za otwarcie włoskiej restauracja Ducasse’s La Trattoria w Monako. Hotel jest nie tylko ucztą smaków i estetyki, ale i kultury. W budynku znalazło się prywatne kino wyposażone w bibliotekę 500 filmów wybranych przez brytyjskiego producenta, Davida Puttnama. Do wszystkiego dołącza również spa, jedno z największych w Londynie, w które wchodzą dwie kondygnacje nowego budynku.

 

Zobacz także:

Henri Hotel – w imię estetyki Nowego Jorku

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close