Search

Ceramiczne stworzenia Haas Brothers i L’Objet

Wędrujące dzbanki do kawy i spalone słońcem miski do serwowania stworzono, aby odzwierciedlać kreatywność kolekcji Haas Brothers i L’Objet. Po raz pierwszy pojawiły się na targach Designu w Miami w 2018 roku. Dostępna jest również inna kolekcja Haas L’Objet, obejmująca zastawę stołową i tekstylia w postaci pustynnych stworzeń.

Początek

Zainspirowani z pewnością mistycznym krajobrazem kalifornijskiej pustyni Joshua Tree oraz artyści bliźniacy z Los Angeles, Simon i Nikolai Haas przystąpili do dzieła. Rozpoczęli współpracę z Eladem Yifrachem – dyrektorem kreatywnym i mistrzem rzemieślnikiem w L’Objet. Wspólnie stworzyli rodzinę charakterystycznych stworzeń. Eleganckie miseczki z ręcznie rzeźbionymi łuskami mają brzuchy gotowe do wypełnienia wszelką dziwacznością. Ponadto potwory z soli i pieprzu mają teksturowane, porcelanowe futra i zapraszają do zapoznania. Łyżki do sałatek są podwójne, żeby wyrastać z miski o odcieniu miętowej zieleni niczym anteny z telewizora.

„Na początku uznawano nas za producentów, potem projektantów, później projektantów premium, a teraz artystów” – powiedział Nikolai po uruchomieniu wystawy Braci Haas w grudniu 2018. Kolekcja L’Objet z pewnością odzwierciedla pomysłowość braci. Widoczna jest również eksploracja form funkcjonalnych. Nikolai o projektach mówi w taki sposób, że „sprawiają, iż ktoś myśli inaczej lub czuje się w pewien sposób”. Ich wizja dzbanka do kawy z czterema polakierowanymi złotymi łapami sprawi, że spoglądasz na ten przedmiot inaczej, jakby zupełnie na nowo.

Eklektyczne metody produkcyjne

Oryginalne szkice Haas Brothers zostały po raz pierwszy wydrukowane w 3D w ich studiu w Los Angeles. Następnie przekształcone w rzeczywiste przedmioty przez zespół projektowy L’Objet w portugalskim atelier porcelany. Artyści wspólnie i odręcznie wyrzeźbili każdy prototyp, zanim formy zostały przygotowane do wylewania porcelany. To połączenie ręcznie wykonanych i mechanicznych metod produkcji zapewnia kolekcji wyjątkową równowagę precyzji i ciepła.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close