Search

LOVE, czyli wielka (i pojemna) miłość Driade

Driade LOVE_2

Ze swoim charakterystycznym kształtem i wszystkim, co można w niej odkryć, szafka LOVE jest wyrazistą tablicą, dwuwymiarowym plakatem, który mówi o miłości. Z połączenia estetyki i funkcji linie stają się trójwymiarowe, wytłaczany arkusz wytłaczany staje się pojemnikiem, a wychodzące z niego litery funcjonuiją jako uchwyty. Wszystkie te wszechstronne elementy pomyślano i przewidziano w różnych, esencjonalnych zestawiniach kolorystycznych. Driade przedstawia swoją nową miłość.

Miłość oznacza wzajemne wybieranie się, otoczone aureolą tajemnicy. Miłość jest wiernym strażnikiem wspólnych marzeń, zbiornikiem możliwości.” – Fabio Novembre

Driade LOVE_1

 

Wiele odmian miłości Driade

LOVE to szafka z bocznymi drzwiami na zawiasach i ruchomą półką wewnętrzną, oraz z dwiema szufladami ustawionymi jedna pod drugą na środku. Dostępna w dwóch rozmiarach, wykonana płyty MDF pokrytej lakierem, zarówno z zewnątrz jak i od środka. Całość wspiera się na metalowych nóżkach, pomalowanych na kontrastujący kolor, dzięki czemu uchwyty tworzące słowo LOVE, zyskują więcej wyrazistości. Właśnie od nich mebel zaczerpnał swoja nazwę.

Driade LOVE_3

Tą niezwykłą szafkę pozwala na dowolną konfigurację, która wydobędzie jej subtelną lub drapieżną naturę. Napis LOVE można więc dobrać w odcieniu dokładnie takim samym jak struktura mebla, albo też odwrotnie – zaskoczy odważnym zestawieniem. Struktura jest bowiem dostępna w kolorach białym, czarnym i rubinowym, tak jak uchwyty. Te drugie dodatkowo przewidziano we fluoryzujących odmianach żółtego i różowego, w ten sposób uzyskując oryginalny efekt pop.

Driade LOVE_4

Fabio Novembre projektuje obiekty i interpretuje przestrzenie, salony wystawowe, hotele i restauracje dla najbardziej wymagających klientów i instytucji. Jego pole działanie obejmuje przestrzeń od designu, przez modę po sztukę i architekturę. W 1994 roku otworzył swoje studio, które niemal natychmiast stało się międzynarodowym punktem odniesienia dla architektury. Przez lata współpracował z najważniejszymi włoskimi firmami projektowymi. Jego prace doceniono i na całym świecie za jego wizjonerskie podejście, co potwierdzają liczne publikacje. Od 2019 roku Fabio Novembre piastuje stanowisko dyrektora artystycznego Driade. Jednocześnie jest także dyrektorem naukowym Akademii Domus i członkiem komitetu naukowego Muzeum Designu na Triennale di Milano.

Driade LOVE_5

Zobacz także:

driade-fabio-novembre

driade-radosne-eklektyczne-ekscentryczne-ikony

porro-2020-wszechstronne-szafki-offshore

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close