Search

Nendo ponownie projektuje dla Flos

Heco-nendo-flos-07

Japoński minimalizm Nendo przyjmuje się świetnie w całej Europie. Jego projekty pojawiają się w portfolio takich producentów jak Glas Italia, Fritz Hansen, Kartell, Moroso, Alias czy Cappelini. Fascynacja bielą, czystością, prostotą przekłada się także na jego projekty dotyczące oświetlenia. Wśród ciepło przyjętych koncepcji można wymienić lampę stołową dla marki Louis Poulsen. Jednak to Flos właśnie pokazał efekt trzeciej już kooperacji z Nendo. Po Gaku i Sawaru nadeszła pora na kolejną nieoczywistą kolekcję – Heco.

Heco-nendo-flos-11

Dzięki połączeniu cienkiej ramy i podświetlonej kuli kolekcja oferuje dwie konfiguracje obiektów. Po pierwsze mamy więc boczne stoliki. W drugiej grupie znajdziemy lampy podłogowe opierające się o ścianę. Miękkość kształtu ram nadaje przedmiotom charakter i tworzy niepowtarzalny efekt wizualny, jakby to właśnie ramy przejmowały ciężar samego światła.

Heco-nendo-flos-01

Sprytny projekt zaskakuje brakiem widocznego elementu łączącego między opalizującą szklaną kulą, a metalową strukturą. Wyszukany detal odnajdujemy we wszystkich, pełnych elegancji częściach kolekcji. Wszystkie elementy z serii Heco obejmują podświetlany przełącznik ściemniacza na kablu, który ułatwia włączanie/wyłączanie i personalizację ilości światła.

Heco_nendo_flos_05

Zintegrowany koncentryczny zawias umożliwia obrót stołu o 350 °. Powierzchnia stołu jest dostępna w dwóch odmianach kwarcytu, szlachetnego kamienia naturalnego o trzeźwej elegancji: London Brown i Crema d’Orcia.

Heco_nendo_flos_08

Zmiękczony kształt ramek nadaje obiektom charakteru i kreuje wyjątkowy efekt wizualny. Kula światła wpada na ramę, która pod wpływem jej siły odgina się i naciąga. Wersję Corner można ustawić zarówno pionowo, jak i poziomo, aby bawić się iluzją świetlnej kuli: zawieszoną i zamkniętą w rogu lub po prostu zablokowaną na podłodze.

Heco_nendo_flos_04

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/glas-italia-premiery-salone-del-mobile-2019/

https://pointofdesign.pl/design/fritz-hansen-historia-dunskiego-designu/

https://pointofdesign.pl/design/flos-idea-tworzenia-iluminacji-przyszlosci/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close