Search

Okładzina ścienna wg Cristiny Celestino

Kolekcja okładzin ściennych marki Misha, projekt: Cristina Celestino

Okładzina ścienna Esotismi powiększa kolekcję produktów marki Misha o kolejne cztery wyjątkowe wzory zaprojektowane przez Cristinę Celestino.

Projektantka: Cristina Celestino
Projektantka: Cristina Celestino

Z entuzjazmem o dekorowaniu ściany

Współpraca z projektantką rozpoczęła się po projekcie Caffè Concerto Cucchi w kwietniu 2019 r. Wtedy firma Misha wyprodukowała okładziny Oasi zaprojektowane specjalnie do kawiarni, w której wystrój był autorstwa Celestino. Entuzjastyczna reakcja opinii publicznej skłoniły obie strony do kontynuowania projektu.

"<yoastmark

Ściana ozdobiona luksusem

Tapety wykonane są z czystego jedwabiu i ręcznie haftowane lub ręcznie malowane, co pokrywa się z tym, co zawsze było filozofią Mishy i jej savoir faire. Cały proces produkcji okładzin ściennych Mishy jest całkowicie naturalny, a kolekcja Esotismi w pełni reprezentuje uwagę i świadomość marki w kierunku „zielonego” wątka zrównoważonej produkcji. Stosowane kleje nie są akrylowe, ale oparte na naturalnej skrobi, która pozwala również delikatnie nakładać okładziny ścienne bez ryzyka ich uszkodzenia po usunięciu. Rzemieślnicy zaangażowani w proces dekoracji najczęściej wykorzystują naturalne pigmenty do ręcznie wykonanej dekoracji. Cała procedura jest wykonywana ręcznie, w tym malowanie i haftowanie wzorów.

Esotismi – trzy nowe odsłony

Misha prezentuje dziś trzy nowe dzieła: Cabana, Passiflora i Formosa. Nowa kolekcja Esotismi przywołuje marzenie. To jest wizja fantasy wyimaginowany kwiat w głośnych, nienaturalnych kolorach ulokowany na płaskich, powtarzających się tle pasach inspirowanych światem tkanin. Prążkowane linie na przemian przeplatają się z pionowymi paskami i mikro wzorami. Jest to całkowicie oszałamiający krajobraz; miesza i łączy organiczne geometrie i elementy. Niekontrolowana, kwitnąca natura składa się z jednej strony z fantazyjnych grzybów, a z drugiej z ogromnych kwiatów męczennicy i marakui. Dzięki temu nowemu, współczesnemu projektowi Celestino zaprasza nas do wkroczenia w świat marzeń i pozwolenia naszym umysłom wędrować przez egzotyczne, nieznane terytoria.

Okładzina ścienna OASI

"<yoastmark

"<yoastmark

Oasi to mądre i zrównoważone połączenie figur geometrycznych i botanicznych. Elementy takie jak zdjęcia dużych malin i spektakularnych tropikalnych palm, wzbogacone jedwabnym haftem łączą się z kolorowymi paskami i złotymi detalami. Oasi to pierwszy rozdział kolekcji Esotismi, po raz pierwszy zaprezentowany w Salone w Mediolanie del Mobile 2019 w ramach instalacji Caffè Concerto Cucchi.

Okładzina ścienna FORMOSA

"<yoastmark

"<yoastmark

Wystrój nawiązuje do świata fotografii, w którym kolorowa ramka służy jako tło dla hipotetycznej mise en scène sennej, surrealistycznej atmosfery. Paprocie i rośliny egzotyczne stanowią granicę między pierwszoplanowymi gigantycznymi i surrealistycznymi grzyba o jasnych i nienaturalnych kolorach. Trójwymiarowy efekt sugerują nie tylko dekoracje, ale także haft ręczny na grzybach.

Okładzina ścienna CABANA

"<yoastmark

"<yoastmark

Bohater Cabany ma niekontrolowaną i zieloną naturę. Papier był opracowany jako prawdziwy hołd dla „włóczęgów” (powołując się na Gillesa Clementa): dziki i ciągle poruszające się rośliny. Przeskalowana flora ukrywa się i pojawia się między paskami tła o decydujących i rygorystycznych geometriach. Ogólny efekt to ciągły dialog między porządkiem a nieporządkiem. Tapeta jest oferowana w dwóch wariacjach kolorystycznych, wzbogaconych złotymi, ręcznie haftowanymi wstawkami na życzenie.

Okładzina ścienna PASSIFLORA

"<yoastmark

"<yoastmark

Passiflora, czyli kwiat męczennicy ze swoimi owocami, jest niekwestionowanym bohaterem tego projektu. Wielkogabarytowa konstrukcja w ciągły sposób łączy się z bujnymi krzewami paproci wchodząc w dialog nakładania się i przezroczystości między planem pierwszym i elementami tła.
Inspiracją dla tła jest geometryczny świat tekstylny, mikro-wzory na przemian z szerokimi ukośnymi paskami.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/stolica-swiatowego-designu-mediolanscy-projektanci/

https://pointofdesign.pl/design/thonet-udana-wycieczka-do-vicenzy/

https://pointofdesign.pl/design/tapety-i-tkaniny-bujne-wzory-vintage-na-kartell/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close