Search

Paged na Salone del Mobile

Paged Salone del Mobile 2015

Paged zaprezentuje na Salone del Mobile 2015 rekordową liczbę nowości. Dziesięć premierowych rodzin mebli marki Paged Collection cechuje wzornicza różnorodność. Niespotykanie szeroka prezentacja modeli ukazuje całe spektrum technologicznych i materiałowych możliwości polskiego producenta.

Znakomitą większość tegorocznych propozycji stanowią kolekcje zaprojektowane przez przez Tomka Rygalika, Dyrektora Kreatywnego Pagedu, który konsekwentnie rozwija również współpracę firmy z projektantami młodego pokolenia. Nikodem Szpunar zaprojektował dla Paged Collection rodzinę mebli Hip, a kolekcja siedzisk Prop powiększa się o stoliki kawowe.  Z kolei Jan Lewczuk stworzył proste i funkcjonale krzesło konferencyjne Link.

„Paged od lat jest symbolem polskiego meblarstwa i solidnego rzetelnego wzornictwa. Obecnie nastąpił w nim prawdziwy wybuch kreatywności, która w połączeniu z możliwościami technologicznymi i materiałowymi firmy dała rekordową liczbę premier przygotowanych na targi w Mediolanie. Ich wspólną cechą jest różnorodność –  model Fum jest klasyczny, Benko to pierwsze od 150 lat całkowicie na nowo zaprojektowane krzesło gięte, a minimalizm i asceza są atrybutami Manu. Drugim wspólnym mianownikiem nowości jest wzornicza uniwersalność. Oznacza to, że ich język estetyczny jest zrozumiały i niekontrowersyjny. Dzięki temu meble adresowane są do szerokiego odbiorcy” – mówi Tomek Rygalik, Dyrektor Kreatywny Paged.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close