Search

Tapeta ścienna jak unikalne dzieło sztuki

Okładzina ścienna Cabana, Misha, projekt: Cristina Celestino

Nazwa marki Misha łączy dwa miasta, Mediolan i Szanghaj. Firma łączy badania i wiedzę, tradycję i innowacje w zakresie oklein ściennych z tkanin. Tapeta ścienna według Misha to ręcznie malowana, szyta na miarę dekoracja.

misha tapeta ścienna 01
Ręcznie malowana tapeta ścienna inspirowana wzorami azjatyckimi

Wybrani artyści, w swoich warsztatach rzemieślniczych, tworzą na wielu różnych podłożach. W ten sposób powstaje wyrafinowana okleina stanowiąca niejednokrotnie podróż w odległe krainy.

misha tapeta ścienna 05
Okleina ścienna Misha na jachcie San Lorenzo

Poprzez swój estetyczny język Misha interpretuje nie tylko pragnienia klientów prywatnych. Tworzy także dla ważnych marek luksusowych, w tym Driade, Molteni & C., Pomellato i Tiffany & Co.

misha tapeta ścienna 02
Ręcznie malowana okleina ścienna inspirowana wzorami azjatyckimi

Każda tapeta ścienna jest inna, a wzory można personalizować pod względem kolorów, obrazów i tła. Niejednokrotnie klienci proszą również o stworzenie oryginalnych prac na zamówienie. Co ciekawe tapeta ścienna Misha z powodzeniem pokrywa nawet podłogi – przy użyciu specjalnych żywic, lub na sufity. W rezultacie marka potrafi tworzyć prawdziwe komnaty cudów.

misha tapeta ścienna 04
Kolekcja Esotismi | design: Cristina Celestino

Niestandardowa tapeta ścienna to specjalność Misha. Wszystko za sprawą niezwykłych umiejętności artystów i rzemieślników. Naturalnie równie istotna jest precyzyjna koordynacja całego procesu twórczego i produkcyjnego.

Fabio Vienna 01
Wnętrze wiedeńskiej restauracji Fabio’s | @ Ela Angerer

Tapeta ścienna jak obraz

Doskonały przykład stanowi projekt aranżacji wnętrz restauracji Fabio’s w Wiedniu. Tu designerski motyw zawiera ciekawą mieszankę kultury wschodniej, orientalizmu, współczesnego designu i sztuki.

Fabio Venna @ Ela Angerer 01
Wnętrze wiedeńskiej restauracji Fabio’s | @ Ela Angerer

W efekcie powstało szczególne połączenie tradycyjnego nastroju i kolorów secesji wiedeńskiej z jej oryginalnymi wpływami artystycznymi. Projekt przywołuje ideę podróży w czasie.

Fabio Venna @ Ela Angerer 02
Wnętrze wiedeńskiej restauracji Fabio’s | @ Ela Angerer

Wyłania się delikatne podobieństwo między naturalnym krajobrazem i kwiatami wiśni, między kulturami wschodu i zachodu. Wszystko za sprawą wyraźnych odniesień do sztuki japońskiej. Wystrój, w którym wolność spotyka się z delikatnością, w ramach wyrafinowanej i współczesnej wizji.

Okładzina ścienna Formosa, Misha, projekt: Cristina Celestino
Formosa | Misha | design: Cristina Celestino

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/okladzina-scienna-wg-cristiny-celestino/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/tapety-scienne-w-nowej-kolekcji-wallpepper/

https://pointofdesign.pl/design/art-deco-na-scianach-sztuka-robienia-wrazenia/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close