Wydanie – jesień/zima 2014

Guide to Metropolitan Living - jesień/zima 2014

Guide to Metropolitan Living“ to cyklicznie wydawany ekskluzywny przewodnik tematyczny.

Oto kolejne wydanie „Point of Design – Guide to Metropolitan Living”, w którym prezentujemy wyrafinowany design i najnowsze trendy implikujące zmiany wielkomiejskiego życia.

Tym razem, naszą uwagę przykuł świat haute couture, zarówno w kontekście fashion, jak również architektonicznym i wzorniczym. Bliskość tych na pozór odmiennych dziedzin jawi się pod postacią spektakularnych i wyjątkowych projektów, realizowanych przez ikoniczne postaci. Ich talent, wyobraźnia i szósty zmysł przestrzenny, pozwalają odnosić takie same sukcesy zarówno w obszarze swoich specjalizacji, jak również tam, gdzie tylko występują w roli tymczasowych gości.

Karl Lagerfeld, Frank Gehry, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Marc Newson i Rei Kawakubo – oni nadali nowy sens modzie ready-to-wear, architekturze, fotografii i wzornictwu XXI wieku.

Równolegle obserwujemy przełom odbywający się w dziedzinie technology driven design. Okazuje się, że zaawansowane technologie, daleko wyprzedzające nasze oczekiwania wobec produktów, są nie tylko inteligentne i intuicyjne, ale także pięknie zaprojektowane.

To natomiast, jakie przyjmują formy i kształty, bezpośrednio łączy się z preferencjami naszego mózgu, zaprogramowanego do reagowania w kontakcie z określonymi czynnikami. Odrobina wiedzy z zakresu psychologii pozwoli lepiej zrozumieć dlaczego gustujemy w z góry zdefiniowanych rodzajach designu oraz jak wpływają na nas otaczające kształty.

O inspiracjach do tworzenia pięknych produktów typu high end opowiedzą Tricia Guild – projektantka i założycielka Designers Guild oraz Kresten Bjørn Krab-Bjer – concept design developer z Bang&Olufsen.

W tajemniczy świat Mona Lisy i zamierzchłej historii XII. wiecznego włoskiego rodu wprowadzi Was natomiast księżniczka Natalia Guicciardini-Strozzi – spadkobierczyni muzy Leonarda Da Vinci.

To zaledwie przedsmak naszej opowieści o pięknie w każdej postaci.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close