Kuchnia stanowi najbardziej fascynujące pomieszczenie domu, gdzie przenika się funkcjonalność, życie domowników, kulinaria, a także wyjątkowy design. To właśnie w nich, żywioły natury, łączą się w jedność. Przyglądamy się prawdziwym ikonom designu, które nadają ton i ramy trendom 2022 roku. Ekspresyjna siła szerokiej gamy barw, kształtów i form, tworzy nowatorską koncepcję ekstrawaganckich przestrzeni użytkowych.
6 dekad nieustannej pogoni za marzeniami – nowa kuchnia Rossana
Nowa jakość kuchennego designu pod dowództwem Simony Tagliaferri, zabiera miłośników wzornictwa w fascynującą podróż reinterpretacji ikon Massimo Castagna. Eksperymentowanie z materiałami i innowacyjnymi systemami, pozwalają w nieoczywisty sposób zdefiniować pojęcie elegancji i minimalizmu. Simona poszukuje harmonii pomiędzy architektoniczną historią marki, a subtelną narracją nowych ścieżek designu.
Ikoniczna HT50, autorstwa Massimo Castagna, znanego z kultowego projektu „Piramida”, będącego siedzibą laboratorium komitetu naukowego Everest-K2-CNR, udoskonala podstawowy typ współczesnej kuchni, który wykracza poza koncepcję charakteryzującą się szafkami. Racjonalność, ergonomia i funkcjonalność, ostatecznie łączą się z chęcią odkrywania i interpretowania zmian stylu życia. Wysoki poziom personalizacji, podkreślony przez poezję zastosowanych materiałów i indywidualne podejście, dopełnia element projektu kuchni, aby wkrótce stworzyć wnętrza o elastycznej interpretacji.
Prawdziwy ojciec kuchni modułowych – Cesar
Zakład produkcyjny w Pramaggiore, wyposażony w najnowocześniejsze technologie, które w połączeniu z umiejętnościami manualnymi i rzemieślniczym know-how, sprawiają, że każdy mebel staje się wyjątkowy i ekskluzywny. Projekty realizowane są z myślą uplasowania przyjemności bycia razem w domowej przestrzeni, bezpieczeństwa i możliwości swobodnego wyrażania siebie, jako kluczowych cech wykraczających poza podstawową funkcję obiektu. Poszukuje się w nich elegancji, we wszystkich jej niuansach.
Andrea Ferrari dla Cesar / kuchnia N_Elle
N_Elle to reinterpretacja monolitycznego projektu Cesara – rygorystyczne, czyste kształty i lekkość, dzięki zastosowaniu profili 45-stopniowych. Linearne dopracowanie każdego elementu kuchni, stwarza nieograniczoną modułowość komponentów kolekcji, umożliwiając przy tym, łączenie wyposażenia tak, aby tworzyć elegancką i wyróżniającą się przestrzeń. Zatopione w odcieniach natury aluminium, marmur i szkło, dobierane są z wyjątkową starannością, aby pozwolić wszystkim zmysłom na czerpanie przyjemności z przebywania wśród piękna najprostszych form i solidności.
W poszukiwaniu minimalizmu i funkcjonalności – kuchnie w wydaniu Modulnova
Modulnova, nieustannie poszukując jakości i coraz to nowszych udogodnień, projektuje i produkuje kuchnie, aby wreszcie stworzyć niezdefiniowaną, nową jakość życia. Marka wyróżnia się silną koncepcją dopasowania do potrzeb klienta oraz pełną elastycznością w proponowaniu systemów kuchennych ,,szytych na miarę”, dzięki szerokiej ofercie materiałów i wykończeń.
Kuchnie z wyspą, uniwersalne i konfigurowalne, dzięki szerokiemu wyborowi materiałów, kreują elegancki i wyrafinowany efekt. Harmonijnie dopasowany kamień Amarula i fornir Eucalyptus oraz niezwykle cienki, zintegrowany panel, zapewniaj nieznaną wcześniej elastyczność. Połączenie surowego kamienia z kunsztem i obróbką pozostałych surowców, sprawia, że każdy z elementów wnętrz jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Kuchnia Blade Lab uwodzi swoimi odcieniami i minimalizmem, niewątpliwie przełamując znane dotychczas konwenanse.
Technologia zespolona z nienagannością czyli kuchnia od Valcucine
Laboratoryjna dokładność, najnowsze technologie i ascetyzm, przekształcają gotowanie w niezwykłe doświadczenie poprzez ciągłą innowację form i materiałów. Twórcy Artematica, czyli pierwszych na świecie drzwi z niewidoczną od zewnątrz aluminiową ramą oraz estetycznym panelem HPL, skupiając się na potrzebach ludzi, finezyjnie łączą minimalizm z ponadprzeciętną ergonomią. Drzwi podnoszą się do góry, zapewniając pełny dostęp do obszaru roboczego, w tym do płyty grzejnej, wyciągu i zmywalni, a zarazem sprawiają, że gotowanie staje się rytuałem bez wysiłku.
Nowszy projekt Gabriele Centazzo, Logica Celata, jest efektem dogłębnych badań nad przestrzenią i ergonomią. Dostępna w trzech modelach – Bar, Kitchen i Food Preparation, z których każdy zawiera rozwiązania zaprojektowane z myślą o spełnieniu konkretnych wymagań. Rozwinięte do granic możliwości wykorzystywanie przestrzeni, sprawia, że gdy dane akcesorium przestaje być potrzebne, staje się niewidoczne. W ten sposób, projekt łączy w sobie włoską tradycję stylu życia, towarzyskość i intymność.
Kuchnia Poliform jako nieustanna interpretacja codziennego życia
Ewolucja, bogactwo wiedzy, miłość do doskonałości i jakości, zapewniły firmie Poliform możliwość kształtowania stylu życia i ciągłego definiowania trendów. Założona w 1970 roku, integruje kulturę, know-how i naturę. Rodolfo Dordoni, Carlo Colombo, Paola Navone czy Roberto Lazzeroni, łączą współczesne piękno, estetykę i wyrafinowany, ale nie ostentacyjny luksus. Lawirując pomiędzy wyważonymi odcieniami, dyskretnymi kształtami i wysublimowanymi materiałami, powstaje projekt, gdzie jakość jest absolutną wartością.
System Alea Pro, będący reinterpretacją kultowego i uznanego modelu Alea, charakteryzuje się niezwykłą wyrazistością. Liniowy design oryginalnego systemu został zinterpretowany na nowo, dzięki zdefiniowaniu szczegółów, a dokładniej, modułów otwierających, podkreślonych przez profil, uwydatniający horyzontalną i wertykalną liniowość obiektu. Drzwi witryn w szafkach dolnych, wiszących i wysokich, tworzą grę przejrzystości, która nadaje rytm kompozycji. W rezultacie powstaje system kuchenny, który łączy w sobie bardzo wysoką wydajność operacyjną z nowoczesnym wyglądem.
Zobacz także: