Search

Meridiani na Salone del Mobile 2016

QUINCY console_ SHINE edition

Tegoroczne nowości marki Meridiani zaprezentowane podczas Salone del Mobile to dzieło dyrektora artystycznego marki Andrei Parisio.

Elegancki styl nadają modelom śmiałe linie, wyszukane połączenia szlachetnych materiałów oraz dbałość o detale. W regularnej kolekcji pojawiły się trzy nowe propozycje: fotel Cecile, konsola Cole oraz stolik Raf. Natomiast w ramach trzeciej odsłony specjalnej kolekcji Meridiani Editions włoski producent zaprezentował serie regałów, konsol i stolików. Wszystkie zaprezentowane na Salone del Mobile 2016 nowości łączy wykorzystanie w elementach mebli i detalach metalu w miedzianym wykończeniu oraz cytaty i odwołania do stylu klasycznego. Premierę miała także nowa kolekcja tkanin Amburgo, która obejmuje 30 nowych wzorów, w tym z geometrycznymi motywami.

Meridiani to przykład na to, że sukces wielkich firm może mieć swój początek w prostym pomyśle. W tym przypadku była nim idea Laury Ferraro Crosti, aby zaprojektować kolekcję mebli łączących nowoczesny styl z nawiązaniami do klasyki. Pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w 1996 roku dzięki wysiłkom Laury i Andei Parisio – projektantki i dyrektora artystycznego marki. Równocześnie w tym samym roku otwarty został showroom firmy w centrum Mediolanu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close