Search

Jil Sander wiosna-lato 2019

jil sander-ss 2019

Niemiecka marka Jil Sander słynie z surowego minimalizmu. Jest to estetyka, w której dyrektorzy kreatywni Luke i Lucie Meier – już trzeci sezon odkąd dołączyli do domu w kwietniu 2017 r. – puszczają wodze fantazji na temat zgeometryzowanych, czystych form. W tym sezonie, ultranowoczesne kroje, prezentowane zwykle w surowych przestrzeniach outdoorowych, znalazły się w otoczeniu ciepłych wnętrz starej fabryki tonącej w bujnej roślinności.

Jil Sander – powrót do natury

To swoisty powrót do natury Milan Fashin Week. Wielokrotnie podczas pokazów Jil Sander przewijał się wątek eko. Wykorzystane przez Meiera tkaniny z włókien naturalnych oraz niepoddane obróbce skóry i płótna w ich głownej kolekcji inspirowanej mundurami to wyraz potęgi ekologicznego trendu w modzie. Kawałki w odcieniach organicznych, riffowania na odzieży roboczej, szkolne sylwetki i stroje tancerzy przywodziły na myśl świeżość i naturalność. Nie zabrakło także pudełkowych koszul z wystającymi mankietami, medycznych uniformów i spływających swobodnie spodni, ubranych w sportowe żebrowane dzianiny, które przylgnęły do ​​ciała. Zaskoczeniem były zdekonstruowane smokingi, noszone do tyłu jako sukienki. Sylwetki były na wskroś nowoczesne, a jednak nie pozbawione magii, eleganckie, skrupulatnie wykonane i zwracające uwagę na szczegóły niezbędne dla długoletnich fanów Jil Sander.

Czystość formy wg Jil Sander

W wywiadach Luke i Lucie Meier wskazali, że ich intencją był nie „minimalizm”, ale po prostu „czystość”, jako główny wyróżnik marki Jil Sander . Ich wizja wiosenno-letniej kolekcji na 2019 rok przyniosła nowe ciepło tej marce, widziane w graficznych rysunkach zdobiących dzianiny i wytłoczone na wewnętrznych stronach miękkich składanych torebek o nieco dziwnej, przeskalowanej formie. Torby na poduszki i koce duetu były wielkim hitem w zeszłym sezonie, a na wiosnę udoskonalili swoją ofertę akcesoriów w postaci okrągłych torebek „Sombrero”, pudełkowych torebek lekarskich i minaudières. Podobnie jak liściaste krzewy rosnące na wybiegu w przestrzeni wystawowej Meiera, kolekcja była pewnym symbolem ich wzrostu i stabilnej ekspansji.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close