Search

Lekcja historii mody Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana_wiosna/lato 2015

Ten włoski duet projektantów przypomina nam, w swojej najnowszej kolekcji, o silnych wpływach kultury hiszpańskiej na styl Sycylii. Domenico Dolce i Stefano Gabbana wskazują na asocjacje występujące w obu kulturach, w muzyce, kuchni, religii, a nawet w różnego rodzaju ornamentach, które przez 300 lat hiszpańskiej okupacji Sycylii kształtowały obecny obraz wyspy i jej kultury.

Kreatorzy stworzyli kolekcję w której występują charakterystyczne dla hiszpańskojęzycznej części Półwyspu Iberyjskiego elementy kultury. Sceneria do prezentacji odzieży i dodatków nie pozostawia wątpliwości interpretacyjnych – krwista czerwień kojarzącą się z odcieniem mulety (płachta matadora), hiszpańskie koki ozdobione kwiatami na głowach modelek, karminowy kolor pomadki…

Cała kolekcja składa się z elementów garderoby, intensywnie nawiązujących swoim projektem i zdobieniami do cech typowych dla kultury Hiszpanii. Jedną z najbardziej frapujących propozycji są żakiety, które swoim designem przypominają wygląd matadorskiej marynarki. Wykonano je z satyny, a ozdobiono pięknymi haftami lub brokatem.

Inne, godne uwagi propozycje od Dolce&Gabbana to czarne, wykończone koronkowym zdobieniem spódnice o długościach midi i mini. W kolekcji pojawiły się również ciemne, upiększone aksamitnymi haftami garsonki. Dodatkowo w południowym klimacie utrzymana jest kolorystyka ubrań, występujące barwy są mocne i zdecydowane.

Kolekcja Wiosna/Lato 2015 to kwintesencja kobiecości, tętniąca życiem i energią Hiszpanii.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close