Search

Goodtime Hotel Pharrella Williamsa w Miami Beach

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 01

Pastelowe kolory i wiklinowe meble w zabawny sposób zderzają się z tkaninami w panterkę w tym hotelu w Miami. Stworzył go amerykański projektant Ken Fulk dla muzyka Pharrella Williamsa prezentując estetykę „reimagined art deco”. Hotel Goodtime ma zatem stanowić odzwierciedlenie słynnej lokalnej architektury w stylu art deco. Powstał dzięki współpracy Williamsa i przedsiębiorcy Davida Grutman’a.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 02
zdjęcia: Alice Gao

Podczas gdy Fulk był odpowiedzialny za wnętrza, nowojorska firma Morris Adjmi zaprojektowała sam budynek. Natomiast nad przestrzenią zewnętrzną hotelu pracował architekt krajobrazu Raymond Jungles.

Chcemy, aby The Goodtime Hotel dawał uczucie zarówno rewitalizacji, jak i tego rzadkiego, ekscytującego dreszczyku emocji, który przechodzi, gdy odkrywa sie coś wyjątkowego.” – powiedział Williams, który wcześniej współpracował przy projektowaniu dwupiętrowego osiedla mieszkaniowego w Toronto.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 03

To napędzane adrenaliną uczucie wkraczania w zupełnie nowe otoczenie i zupełnie nowy sposób myślenia. To miejsce zapewni naturalną dobrą zabawę wszystkim, którzy przez to przejdą”.

Miejsce zlokalizowano w centralnej, historycznej części South Beach, wzdłuż sąsiedztwa Washington Avenue. Goście docierają do The Goodtime Hotel bardzo wysoki łuk umieszczy w falistej fasadzie. Wewnątrz do holu prowadzi przedsionek w atrium wypełniony roślinami i ozdobiony ręcznie malowanym muralem z szklarni i tynkiem w stylu art deco.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 04

Kiedy jesteś w Goodtime, chcemy, abyś czuł, że Twoje zmartwienia i niepokoje zostały na zewnątrz

W hotelu znajduje się 266 pokoi oraz ponad 30.000b metrów kwadratowych przestrzeni publicznej. Obejmuje ona Strawberry Moon – restaurację i klub basenowy. Na parterze znajdziemy powierzchnie handlowe, siłownię i oraz lśniący bar o brzoskwiniowym odcieniu o nazwie Library.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 05

Z pokoi, które obejmują kilka apartamentów, można podziwiać albo zachód słońca nad Zatoką Biscayne, lub wschód słońca nad Oceanem Atlantyckim. Fulk postawił we wnętrzach na estetykę „reimagined art deco”, aby „przywołać przepych i nostalgię minionych czasów”. W pokojach gościnnych znajdziemy wykonane na zamówienie pościel i zasłony, obok ławek w panterkę i różowych telefonów z tarczą obrotową. Wzdłuż korytarzy biegnie dywan utkany z wzorem mokrych śladów stóp.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 06

W hotelowej restauracji i klubie basenowym Strawberry Moon, koncept projektowy Fulka kieruje do karaibskich i środkowoamerykańskich kurortów, takich jak Hawana i Acapulco, które były popularne w połowie XX wieku. Ten motyw odnajdujemy w elementach, takich jak pastelowe kafelki w paski, stołki barowe w stylu vintage i prążkowane markizy.

Kiedy przyjeżdżasz do hotelu i przechodzisz przez nasze drzwi, wkraczasz w pełnowymiarowe doświadczenie.” – powiedział Grutman. To właściciel kilku restauracji i klubów nocnych w Miami należących do jego firmy Groot Hospitality.

goodtime-pharrell-williams-david-grutman 07

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/kelly-wearstler-i-najnowsze-wnetrze-hotelu-w-austin/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/hotel-w-stylu-karaibskiej-rezydencji-z-lat-70/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/ace-hotel-w-kioto-wedlug-kengo-kumy/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close