Search

Szklane wazony według braci Bouroullec

Ruutu by Bouroullec

W zeszłym roku mieliśmy przyjemność poznać kolekcję waz zaprojektowanych przez duet francuskich projektantów Ronana i Erwana Bouroullec, stworzoną we współpracy z fińską marką Iittalia. Seria produktów zatytułowana została Ruutu. Jest to fińskie słowo opisujące kształt diamentu lub kwadratu, podsumowujące główny motyw kolekcji.

W tym roku, bracia Ronan i Erwan po raz kolejny udowodnili, że nadal doskonale radzą sobie z zestawieniami geometrycznymi oraz kolorystycznymi w przestrzennych formach użytkowych.

Unikatowa seria

Bracia Bouroullec prezentują nieoczekiwane podejście do tematyki dmuchanego szkła. Specjalnie dla Galerie Kreo stworzona została seria limitowanych brył będących przerysowanymi i przeskalowanymi formami szklanymi,  zestawiającymi kolor i tekstury w zaskakujący sposób. Odwołują się do oryginalnej kolekcji Ruutu, a w procesie produkcji po raz kolejny uczestniczył fiński szklarz (odpowiedzialny również za legendarne produkty Alvara Aalto). W ostateczności, powstała kolekcja 14 unikatowych modeli nowoczesnych wazonów – każdy z nich wykorzystujący do granic znane możliwości szklanych manufaktur. Modele osiągają imponujące wysokości 35 do 63 centymetrów.

Estetyczne i techniczne walory

Aby stworzyć wazy tak dużych rozmiarów, zwiększono grubość wykorzystywanego szkła. Wiązało się to również z innym sposobem wykańczania powierzchni. Jego tekstura stała się integralną częścią formy wazonu. W kolekcji znajdują się zarówno produkty z przezroczystego szkła jak i w kolorach oliwkowej zieleni odcieniach bursztynu. Zestawienia trzech różnych odcieni nadały produktom unikatowy charakter, dodając im dodatkowych walorów estetycznych.

 

Zobacz także:

Nowy zapach do domu od Fornasetti

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close