Search

Hotel Apart | przytulne apartamenty we Florencji

PierattelliArchitetture_PalazzoMatteotti_30_phIuriNiccolai_LR
Hotel Apart to przykład nowej jakości gościnności – koncepcji, która staje się coraz bardziej popularna wśród osób podróżujących. Każdego roku miliony turystów wybierają Florencję jako wakacyjną destynację, a to co miasto proponuje jest zawsze najważniejsze. Teraz, dzięki umiejętności przewidywania i reagowania na zmieniające się potrzeby, każdy może poczuć się tu jak w domu. Korzystając z przytulnych i wygodnych pokoi, nawet podczas podróży, możemy wypoczywać i poczuć prawdziwy relaks.
Hotel Apart 01

 

Za nową przestrzenią hotelową, która powstała w efekcie przebudowy neoklasycystycznego Palazzo Matteotti stoi pracownia Pierattelli Architetture. Włoskie biuro projektowe dostarczyło tym samym 6 nowych apartamentów dla gości przybywających do Florencji. To właśnie goście byli najważniejsi dla architektów, i z tego powodu domowa atmosfera miesza się tu z hotelowymi udogodnieniami i wygodą.

Hotel Apart 02

Wnętrza neoklasycystycznego budynku zlokalizowanego w centrum Florencji zinterpretowano na nowo. Dzięki temu, Hotel Apart, może się pochwalić przestronnymi i niezwykle funkcjonalnymi pomieszczeniami. Na trzech poziomach i na poddaszu powstało w sumie sześć apartamentów. Goście mogą wybierać spośród opcji dwu- oraz trzypokojowych, których powierzchnia waha się od 75 do 110 metrów kwadratowych. W każdym znajdziemy kuchnię oraz pokój dzienny oraz wszelkie udogodnienia. W ten sposób gwarantują wspaniałe wrażenia z podróży i możliwość zatopienia się w atmosferze miasta.

Hotel Apart 03

 

Wystrój emanuje północnym minimalizmem, i podobnie jak w skandynawskich wnętrzach otacza gości uspokajającym ciepłem. Prostota i formalizm pozwalają szybko poczuć się jak u siebie. Białe ściany, linearne umeblowanie z wyrafinowanymi detalami ociepla prosta, drewniana podłoga. Paletę materiałów uzupełnia trawertyn zastosowany w łazienkach oraz delikatne, jasne zasłony. Indywidualizm i dynamikę do pokoi wprowadzają natomiast pastelowe tapicerki oraz egzotyczne akcesoria. W ten sposób powstaje harmonijna mieszanka stylu i emocji. A wszystko okraszone designem w najlepszym światowym wydaniu. Wnętrza oświetlają ikoniczne lampy marki Flos, łącznie z IC Light Michaela Anastassiadesa, Aim Ronana & Erwana Bouroullec’ów oraz Clessidra Antonio Citterio.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close