Search

Das Bier – w designerskim wydaniu

Bar piwny Das Bier Montreal

W kanadyjskim Montrealu zrealizowany został projekt opierający się na założeniu niemieckiego bierhall. Das Bier to koncepcja studia Humà design + architecture łącząca w sobie chwalebną europejską miłość do wspaniałych piw oraz północnoamerykański, sąsiedzki styl życia.

Lokal stworzony został z trzech oddzielnych budynków, które znajdują się na różnych poziomach. Ich wspólne wnętrze składa się na przestronny hol. Architekci samodzielnie zaprojektowali przeskalowane wieloosobowe stoły, których forma wkracza we wnętrze – rozpoczynając od stolików, poprzez barowe blaty – i spaja ze sobą różne poziomy.

Wnętrza rozświetlają autorskie żyrandole wykonane z giętej na gorąco stali. Wypełniają pomieszczenia delikatnym, ciepłym światłem, które kontrolowane jest przez otwory na lampach. Ta stal znajduje swoje odniesienie również na elewacji budynku oraz klatce schodowej, a posadzki Terazzo oraz kamienno-drewniane ściany wypełniają wnętrza życiem i energią.

„Zaprojektowaliśmy wejście składające się z kompozycji z 7500 białych oraz złotych kapsli”, wypowiadają się architekci, wspominając jeden z najbardziej kreatywnych elementów nowej przestrzeni. Wzór ten odbija światło i dominuje lokal, nadając wnętrzom unikatowości. Das Bier przyciągać będzie fanów ciekawej architektury, ale przede wszystkim miłośników piwa.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close