Search

Odmieniony sklep Louis Vuitton w Tokio

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-07

Sklep Louis Vuitton zyskał całkiem nowe oblicze. Ponownego otwarcia doczekał się zaprojektowany na nowo salon zajmujący siedem pięter w tokijskiej dzielnicy Ginza. Budynek zajmowany przez dom mody od 1981 roku całkowicie odmienił projekt, za którym stoją Jun Aoki i Peter Marino.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-01

Aoki i jego zespół odpowiadali za zainspirowaną odbiciami wody, zakrzywioną i falującą zewnętrzną część budynku, która tworzy trójwymiarowy efekt. Tą estetykę wzmocnia dodatkowo folia dichroiczna, która daje nieskończoną ilość kolorystycznych wariacji.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-04

Wnętrza według projektu Petera Marino starają się podkreślić organiczny wygląd zewnętrzny budynku. Nowy sklep Louis Vuitton Ginza Namiki posiada więc spektakularny, centralny punkt. Stanowią go niezwykłe schody z rzeźbionego dębu otoczone szkłem.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-08

Równocześnie, działając jako podnoszący na duchu i inspirujący temat, kolor pojawia się w wielu postaciach i formach. Żywe barwy mebli Pierre Paulina i Stefana Leo uzupełnia czteropiętrowa ścian przedstawiająca reinterpretację obrazu Kimiko Fujimury.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-10

Wrażenia zwiedzających osiągają punkt kulminacyjny na najwyższym poziomie w „Le café LV”, gdzie ponownie panuje słynny szef kuchni Yosuke Suga.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-06

Sklep prezentuje pełne kolekcje damskie i męskie, akcesoria, biżuterię, zegarki, zapachy, kultowe zestawy podróżne, przedmioty nomadów i przewodniki miejskie w stylu LV. Ponadto, w obiekcie zostaną zaprezentowane ekskluzywne produkty, w tym męskie tenisówki LV Ollie ozdobione perłami.

sklep louis-vuitton-ginza-jun-aoki-peter-marino-02

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/louis-vuitton-x-160-lat-domu-mody/

https://pointofdesign.pl/architektura/zielony-punkt-na-mapie-nowego-jorku/

https://pointofdesign.pl/design/louis-vuitton-przedstawia-oslone-przed-pandemia-i-sloncem/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close