Search

Louis Vuitton X | 160 lat domu mody

Louis-Vuitton-X 02

Louis Vuitton świętuje 160 lat twórczych wymian i współpracy z artystami tymczasową retrospektywą opisującą historię domu mody. Wystawę zatytułowano Louis Vuitton X i wykorzystano w niej ponad 180 produktów z archiwów marki. W efekcie powstała niezwykła kolekcja walizek na specjalne zamówienie z początku XX wieku, butelek perfum w stylu art deco. Nie zabrakło także kultowych torebek z monogramami, zreinterpretowanych przez znanych artystów i projektantów, takich jak jako Karl Lagerfeld, Rei Kawakubo, Cindy Sherman i Frank Gehry. Otwarta dla publiczności od czerwca, tętniąca życiem wystawa sztuki, ulokowała się się w przebudowanej rezydencji na kultowym Rodeo Drive. W sumie obejmuje dwa piętra i składa się z dziesięciu różnych sal.

Louis Vuitton X 03

10 odsłon Louis Vuitton X

Louis Vuitton X prezentuje przedmioty i dzieła w następującej kolejności: Louis Vuitton: widziany przez…; Początki: tradycja nowoczesnościReinterpretacja ikonMonogram jako puste płótnoSztuka na jedwabiuSztuka spotyka się z modąŚwiatła, kamera, akcja! Louis Vuitton na czerwonym dywanie i Magic malle: przeszłość jest obecna.

Wystawę otwiera Louis Vuitton: widziany przez… . Jest to portret Louisa Vuittona autorstwa amerykańskiego malarza Alexa Katza. Tak naprawdę portret został zamówiony w ramach bieżącego projektu dla marki. Dzięki niemu zobaczymy portrety pędzla ważnych artystów z XX i XXI wieku, aby ponownie wyobrazić sobie założyciela marki.

Louis Vuitton X 04

Instagramowy dodatek

Podczas podróży przez serię wielobarwnych przestrzeni, fani aplikacji Instagram odkryją trzy nowe efekty aparatu inspirowane Louisem Vuittonem. Wszystkie opracowano specjalnie na tę wystawę, w unikalny sposób wzbogacając wrażenia zwiedzających. Aby odblokować filtry rentgenowskie i kolorowe, goście skanują kod kreskowy za pomocą smartfona.

Cyfrowy obraz na ścianie jest hołdem dla monogramu marki, w tym nigdy wcześniej nie widzianej rzeźby z brązu autorstwa Sylvie Fleury. Inne ważne atrakcje to jedwabne szale japońskiego architekta Araty Isozakiego oraz amerykańskiego artysty konceptualnego Sola Lewitta.

Louis Vuitton X 05

6 razy capucines

Na końcu zwieńczeniem wystawy Louis Vuitton X jest „Artycapucines: sześć wizji współczesnego klasyka”. Jednocześnie to ostatni wspólny projekt domu z sześcioma czołowymi współczesnymi artystami: Samem Fallsem, Ursem Fischerem, Nicholasem Hlobo, Alexem Israelem, Tshabalalą Self i Jonasem Woodem. Nazwaną na cześć ulicy, na której Vuitton otworzył swój pierwszy sklep, torebkę capucines artyści przekształcili zgodnie z własną estetyką. Israel zaprojektował jasną falę, która zawiera dziwaczne detale, takie jak grzebień i lustro. Z kolei Woods stopił drukowaną skórę 3D i haft ręczny do swojego dzieła. Fischer sześć odłączalnych i hiperrealistycznych silikonowych zawieszek z owoców i warzyw. Natomiast Hlobo wyróżnia się szytymi wzorami na skórze. Self zdekonstruowała kultowy monogram, tworząc z niego mozaikę. A dziełu Fallsa towarzyszy naturalna elegancja masy perłowej na sygnaturze LV i pierścieniach uchwytów.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close