Search

Molteni – nowy salon flagowy Londynie

moltenic_dada_london_flagship_store

 

Grupa Molteni otwiera swój trzeci globalny salon flagowy w Londynie. To świadectwo kluczowej roli miasta, jaką odgrywa na współczesnej scenie projektowania. Nowy sztandarowy projekt zyskał prestiżową lokalizację w sercu Chelsea, naprzeciwko znakomitego V & A Museum. Przestrzeń będzie uzupełnieniem sklepu Molteni w Shaftesbury Avenue, Covent Garden, który został otwarty w 2008 roku, oraz UniFor i Molteni & C Contract Flagship Store w Fitzrovia, który został otwarty w 2018 roku. Duch nowego, unikalnego, ewolucyjnego projektu jest zgodny z nowoczesnością i jest wierny zasadom stylistycznym Grupy, opracowanym przez dyrektora kreatywnego Molteni Group, Vincenta Van Duysen.

Vincent Van Duysen – kreator dobrego życia

„Projekt, odzwierciedla poszukiwania dobrego życia poprzez zrozumienie architektury i wartości jakie niesie. Dzięki nim czujesz się swobodnie w jednym z najbardziej tętniących życiem miast na świecie, Londynie. To zaszczyt reprezentować razem z Molteni Group kwintesencję włoskiego designu, tworząc wyjątkową dynamikę w mieście bankierów i twórców. ” mówi Vincent Van Duysen.

Molteni i Dada pod jednym dachem

Przestrzeń zamyka najnowsza oferta dwóch marek Grupy: Molteni & C i Dada, symbolizujących życie naznaczone włoskim talentem z intymnością prywatnego domu. Pojęcie określające tę przestrzeń – o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych i pięciu witrynach sklepowych – rozgrywa się na dwóch poziomach połączonych dramatyczną klatką schodową.

Prestiżowa lokalizacja i oryginalny styl Molteni

Nowy projekt architektoniczny jest wierny oryginalnym cechom budynku: ma zachowane poczucie przestrzeni i percepcję oryginalnego projektu z końca XIX wieku. Ściany dzielą obfite objętości, przeplatane wysokimi, trawertynowymi portalami. Każda strefa zapewnia wspaniałe tło dla przedmiotów, które natychmiast rozpoznawane są jako projekty sygnowane przez Vincenta Van Duysena. Szczególnie zapierające dech w piersiach wejście, wbudowane w wewnętrzne drzwi, otwiera się dwoma szklanymi skrzydłami sięgającymi od podłogi do sufitu. Pojawiają się wspaniałe ikoniczne schody, których okładzina z orzecha włoskiego uzupełnia trawertyn i marmurowe schody.

Budowanie wrażeń architektonicznych

Odwiedzający prowadzeni są przez salon umiejętnie dobranym oświetleniem, gwarantującym różnorodne wrażenia przestrzenne, materiałowe i stylistyczne. Meble są zanurzone w sekwencji sugestywnych ustawień, budujących emocje i podkreślających strukturę produktów. Jako dyrektor artystyczny projektu Vincent Van Duysen wprowadził charakterystyczne elementy, takie jak przegrody między pokojami i ogrodami zimowymi, przepełnione bujnymi roślinami. Wyrafinowane materiały, ciepłe, złote kolory trawertynu, marmuru i orzecha dopełnią różne odcienie ciepłych szarości i tych w odcieniu kości. Motyw przemiennego postrzegania obejmuje również wybór wykończenia podwieszanych sufitów, są one drewniane, zarówno płaskie, jak i z belkami z orzecha włoskiego. Atmosfera jest triumfem architektonicznej koncepcji belgijskiego projektanta.

Topowi designerzy

Ta imponująca przestrzeń sceniczna stanowi oprawę dla produktów z nowej kolekcji zaprojektowanej przez Vincenta van Duysena, Rodolfo Dordoniego, Rona Gilada, Foster + Partnerzy, Jean Nouvel i Patricię Urquiolę, między innymi. Pierwsze piętro zawiera elementy ikoniczne Grupy. System siedzeń Paula i siatka systemu ściennego, kuchnia VVD, system garderoby Gliss Master i sofa Albert są efektownie prezentowane w każdym ustawieniu, na przemian z gotowymi kreacjami Gio Pontiego i wyborem z kolekcji Heritage.

Kuchnie Dada

Niższe piętro, zdefiniowane przez gzyms nisz strukturalnych, indywidualnie oświetlone i umeblowane jak skrzydła teatru, otwiera się na duży salon wyposażony w sofę Turner, fotele Gio Ponti D.156.3 i nowy regał AVA firmy Foster + Partners. Strefa nocna prezentuje sekwencję szaf Gliss Master i system ściany Grid zawierającyłóżko Ribbon. Duża przestrzeń zarezerwowana jest dla kuchni z scenograficznym Prime,obok wyrafinowanej ściany 505 pełniącej rolę piwnicy na wino. Uzupełnianie stanowimonumentalna kuchnia Armani / Dada Slide.Aby uczcić otwarcie, nowy London Flagship Store wyświetli serię prac współczesnych artystów, którzy tworzą projekt The Collector’s Houseprezentowany na Salone del Mobile w 2018 r., a następnie w Nowym Jorku.

Zobacz także:

Nowy concept store Molteni&C w Mediolanie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close