Search

Arclinea w domu Shannona Bennetta

Arclinea_Bennett_pointofdesign.pl

Profesjonalna kuchnia Arclinea i profesjonalny kucharz Shannon Bennett spotykają się pod jednym dachem, w australijskim zaciszu jego prywatnego domu.

Dom Shannona Bennetta projektu Dion Hall.

W Melbourne tradycyjna fasada domu na przedmieściach Toorak kryje w sobie nieoczekiwane. Nadzorowana przez architekta Dona Halla renowacja była zgodna z wizją właściciela Shannona Bennetta, który chciał swobodnie cieszyć się swoimi licznymi hobby. Od kina domowego po mini spa, bibliotekę i siłownię, cztery piętra tego domu są skoncentrowane na tym, co Shannon nazywa „miejscami aspiracji”. Rezultatem jest nowoczesny i minimalistyczny, celowo kontrastujący ze stylem oryginalnych elementów zewnętrznych dom, wypełniony współczesnym designem, w znaczne mierze pochodzącym od włoskich marek premium.

 

Pragnienie Shannona, aby cieszyć się swoimi zainteresowaniami w ciszy i spokoju, kryje się za niezwykłym układem domu. Jego zawód szefa kuchni w połączeniu z osobistą miłością do rozrywki w naturalny sposób oznaczał szczególny nacisk na projektowanie kuchni.

 

Kuchnia Arclinea, model Italia, projekt: Antonio Citterio

Ten dom wyraża moją szczególną wizję jakości życia, a włoska kuchnia nie była przypadkowym wyborem. Szukałem idealnej równowagi pomiędzy estetyczną harmonią współczesnego wzornictwa produktu a gwarancją wysokiego poziomu funkcjonalności. Model Italia firmy Arclinea dostarczył najlepsze rozwiązanie dla tych potrzeb.

Arclinea – profesjonalna kuchnia w prywatnym świecie

Kuchnia posiada wyjątkową wartość dla Shannona. Znany na całym świecie szef kuchni, bardzo poszukiwany gość i sędzia w programach telewizyjnych, w tym w australijskim wydaniu Master Chef, wybrał projekt, który gwarantował maksymalną wszechstronność.

Shannon Bennett – australijski szef kuchni.

Lubię mieć możliwość wyboru sposobu użytkowania mojej kuchni w zależności od okazji. Poza codziennym użytkowaniem, dla którego ważna jest jakość detali i materiałów, projekt opracowany z Christianem Obereignerem z Pure Interiors pozwala mi korzystać z niego jak z profesjonalnego środowiska, idealnego do moich częstych zabaw i kolacji w domu. – mówi właściciel.

Kuchnia obejmuje różne strefy do dodatkowych czynności: długi stół warsztatowy obok salonu jest doskonale zorganizowany do gotowania pokazowego, podczas gdy bardziej praktyczne funkcje i schowki są całkiem niewidoczne.

 


Zaprojektowana w 1988 roku włoska kuchnia zapoczątkowała współpracę między Antonio Citterio i Arclinea. Z biegiem lat wyposażenie techniczne i materiały tego modelu ewoluowały, pozostając wiernym oryginalnej koncepcji: łącząc jakość wyrafinowanego nowoczesnego designu z wysokim poziomem wydajności i praktyczności typowymi dla sektora profesjonalnego.


 

Jego prywatne pokoje na piętrze powyżej są ulubioną częścią całego domu właściciela. Ciemne odcienie głównej sypialni i strefy wellness pomagają stworzyć przytulniejszą, bardziej intymną atmosferę.

 

Projekt kuchni: Pure Interiors

Architektura: Dion Hall

Konstrukcja: Duobuilt

Zdjęcia: Timothy Kaye, Eve Wilson, Tiago Brissos

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close