Search

Ralph Lauren powraca do ikonicznej klasyki

Lauren Classics Collection

 

Podczas ostatniej edycji British Fashion Awards, wydarzenia świętującego innowację oraz młode talenty na rynku modowym, wszystkie wyróżnienia odebrane zostały przez amerykańskie marki. Pomimo wyraźnego niezadowolenia lokalnych wielbicieli mody, nikt nie odważył się podważyć słuszności przyznania nagrody kultowej marce Ralph Lauren, która od lat definiuje znaczenie wielkich domów mody.

Melancholijny powrót do przeszłości

W związku z odebraniem nagrody, Ralph Lauren przygotował trzyminutowy film, podczas którego wyświetlone zostały fotografie jego doskonale fotogenicznej rodziny, ubranej w najbardziej klasyczne kroje marki. Tej prostej elegancji nie powstydziliby się studenci i pracownicy najbardziej prestiżowych uczelni wyższych należących do Ive League czy właściciele letnich rezydencji w Nantucket.

Filozofia marki

Do wyświetlonych ubrań wliczają się tenisowe, białe koszulki, jeansy inspirowane klimatem westernów oraz jazdą konną oraz militarne płaszcze do wspinaczek w Andirondacks. Film stał się melancholijnym wyrazem wspominającym najbardziej dynamiczny rozwój amerykańskiej marki oraz wielkiego wpływu, jaki wywarła na kreowanie klasycznej sylwetki. Od zawsze była znana z adoptowania i przekształcania aspektów codziennego życia i nadawania im dodatkowej wartości – smaku i wrażenia luksusu w praktycznych sferach.

Najsłynniejsze fasony

W markowych sklepach w Wielkiej Brytanii pojawiła się już najnowsza kolekcja, która w niezobowiązujący sposób odwołuje się właśnie do tych najbardziej klasycznych modeli kojarzonych z nazwiskiem projektanta. Jest to okrojona i spójna seria, która skupia się na 10 kluczowych elementach takich jak garnitur, marynarka, kurtka safari, granatowy płaszcz, tweedowa kurtka czy marynarskich spodni.
Premierze odnowionej kolekcji towarzyszy kampania, w której sam Ralph Lauren pozuje w płaszczu inspirowanym fasonem lat 80., który na kolejnym urała modelka Vittoria Ceretti. Projektant przyznaje się, że stworzył serię odzwierciedlającą jego personalny styl oraz kobiety, które pokochał w swoim życiu. Powraca do klasyków, które odnaleźć można w jego własnej garderobie, oraz które przez lata były elementem centralnym pokazów w Nowym Jorku.

 

Zobacz także:

Ralph Lauren karmi Nowojorczyków

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close