Search

Nowy hotel Mercer w Sevilli

Mercer Sevilla

 

Po wielkim sukcesie, jakim okazało się otwarcie obiektu w Barcelonie, hiszpańska grupa hotelowa Mercer zdecydowała się na otwarcie drugiego autorskiego punku w Sevilli.

Kameralna elegancja

Hotel Mercer Sevilla to butikowy hotel, mieszczący w sobie jedynie 12 pokoi. Zlokalizowany jest w spokojnej części miasta, a jego bryłę zaprojektowali architekci ze studia Cruz y Ortiz Arquitectos. Wnętrza, które cechują się niesamowitym dopracowaniem detalu oraz wyszukaną estetyką, zaprojektowała Amanda Molina. Wspólnie projektanci zdołali przekształcić wspaniałe przestrzenie Casa Palacio Castelar (byłego domu dziewiętnastowiecznego nobleman) w zaskakująco bold-hole.

Wyjątkowe wnętrza

Hotel Mercer zawiera w sobie architekturę, która jest wyjątkowa i na każdym kroku oferuje kolejne wizualne zaskoczenia. Znajdują się w nim takie przestrzenie jak wysokie lobby, restauracja oferująca w menu zmodernizowanych, andaluzyjskich potraw oraz bar, który zlokalizowany jest wokół centralnego, tradycyjnego dla tego regionu Hiszpanii patio.

Zestawienia estetyczne

W hotelu Mercer detale architektoniczne wynikające z historyczności budynku zestawiane są z dominującymi odcieniami złota, ziemnej zieleni czy pomarańczy. Całości dopełniają dywany sygnowane nazwiskiem Arik Levy, słynna katalońska sztuki Augustina Puiga oraz meble projektu Cassina czy Poltrona Frau. Wspólnie składają się na nieoczywistą mieszankę, która jednak spełnia swoją rolę w tworzeniu niesztampowego wrażenia wszechobecnej elegancji. Największą atrakcją jest jednak basen znajdujący się na dachu budynku, z którego obserwować można najsłynniejsze obiekty znajdujące się w hiszpańskim mieście – Torre del Oro, La Giralda oraz Real Alcazar.

 

Zobacz także:

Stylowy hotel The Fritz w Dusseldorfie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close