Search

Luksusowy świat Donatelli Versace

Donatella's favorite

Wraz z publikacją swojej pierwszej książki, dyrektor artystyczna marki Versace, Donatella Versace odpowiada na pytania na temat swojego życia codziennego.

Niezbędna dla mnie jest…

Obecność mojego psa Audrey, rasy Jack Russel terrier. Jest ze mną wszędzie… Nawet na przymiarkach, ufam jej opinii w stu procentach, to rasowa psia dama Versace.

Czym dla Ciebie jest luksus?

Przede wszystkim wyrafinowane rzemiosło, materiały wysokiej jakości, odpowiedni design. Mam ten zaszczyt bycia dyrektorem artystycznym marki, która kreuje jedne z najbardziej luksusowych produktów na świecie. Ale możliwość wartościowego spędzania czasu z przyjaciółmi i bliskimi to największy luksus spośród wszystkich.

Twoja mantra dotycząca stylu?

Bądź odważna, nieustraszona we wszystkim co robisz. Nigdy nie idź na kompromis!

Ulubiona część garderoby?

Moja torba- Palazzo Empire, idealnie dopasowana do mojego stylu życia. Żyję szybko- od spotkań biznesowych, po pracę w studiu projektowym, często latam z kontynentu na kontynent. Moja torba jest ze mną zawsze.

Do czego masz największą słabość?

Do zapachów. To jedna z moich pasji. Za każdym razem, gdy podróżuje w nowe miejsca, znajdę czas, by szukać egzotycznych esencji kryjących się w różnych zakątkach świata.

Wymarzony dom?

Już mam mój dom marzeń- w Mediolanie, w mieście, które ubóstwiam. Najbardziej lubię spędzać tam czas z ludźmi, których kocham. Mój dom jest miejscem, w którym się relaksuje, jestem sobą, pozbywam się stresu związanego z pracą.

Ulubiona restauracja?

Bice w Mediolanie. Serwują tam niesamowicie dobre jedzenie, a kelner zna twoje ulubione potrawy i prawie zawsze wie, co chcesz zamówić.

Ulubiony napój?

Jestem Włoszką, naturalnie, że espresso!

Najbardziej pożądane przez Ciebie dzieło sztuki?

Nie muszę posiadać na własność dzieła sztuki, by kochać je całym swoim sercem.  W Castello Sforzesco, w Mediolanie znajduje się moje ulubione arcydzieło, stworzone przez mistrza Michała Anioła- “Pieta Rondanini”.

Ulubione dzieła stworzone przez Twoich pracowników?

Jednym z ulubionych aspektów mojej działalności, jest praca z młodymi, niesamowicie kreatywnymi osobami, jak np. bracia z Haas Brothers, których obecnie ogłasza się mianem najlepszych projektantów. Kiedy się poznaliśmy, od razu wiedziałam, że stworzą oryginalne, cudowne projekty dla Versace Home, by pogodzić nasze dwa światy.

Co kolekcjonujesz?

Prace wielkich fotografów, którzy często są też moimi przyjaciółmi, tak jak Bruce Weber oraz Steven Meisel. Kocham ich zdjęcia, gdyż są nie tylko pewnego rodzaju arcydziełami, lecz także pamiątkami.

Czym się kierujesz w życiu?

Zawsze interesowało mnie to, co nowe. Przeszłość mnie nudzi. Zawsze patrzę naprzód, chcę wiedzieć, co wydarzy się w przyszłości. To jest właśnie moja życiowa filozofia: patrzeć w przyszłość.

Jaka jedna rzecz mogłaby sprawić, by Twoje życie było jeszcze bardziej luksusowe?

Równość dla wszystkich ludzi na świecie. To jest takie marzenie, które chciałabym, by się spełniło, póki żyję. Wolność i prawo do bycia sobą, nieważne kim jesteś, nieważne kogo kochasz.

Zobacz także:

Palazzo Versace, Dubaj, ZEA

Kolekcja Gucci wiosna/lato 2017

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close