Search

Magazyn Point of Design – wiosna/lato 2017

Cały świat designu z niecierpliwością wyczekiwał tego największego wydarzenia – Salone del Mobile, podczas którego prezentowane są najnowsze tendencje i główne trendy w zakresie wzornictwa na nadchodzący rok.

 

 

Tym razem mediolańskie targi pokazały duży liberalizm w zakresie designu i obowiązującego stylu w projektowaniu wnętrz.

Prezentujemy dziesięć głównych tendencji, którymi warto się kierować by pozostać en vogue. Od bogactwa pastelowych kolorów, poprzez inspiracje sztuką współczesną, aż po puryzm i ledwie zaznaczone kolorem wyrafinowane formy wzornicze. Takie trendy zagoszczą we wnętrzach w kolejnych miesiącach tego roku.

Moda natomiast zwraca swe oblicze w kierunku klasyki formy, wzbogacając ją współczesnymi interpretacjami dodatków i tkanin. Męski garnitur przeżywa swoisty renesans, zyskując nową postać bardziej casual, mniej oficjalną i mniej poważną. Głównym damskim akcesorium sezonu staje się torebka. Wielość pomysłów na jej kształt i styl pozostawia niemal nieograniczone pole do kreowania własnego stylu. Od wersji mini do przeskalowanych worków i całą gamę zwariowanych charmsów wprowadzających element modnego, nieco infantylnego look-u.

Lato kipi kolorami, dlatego w tym wydaniu przybliżamy postać największego kolorysty sztuki nowoczesnej – Marka Rothki. Jego barwne płaszczyzny wielkoformatowych obrazów nieprzerwanie inspirują designerów najróżniejszych dziedzin projektowania. Znaleźliśmy nawiązanie do nich w nowopowstałym mediolańskim showroomie marki Golran. Tam także prostota formy miesza się z energetyczną barwą, potęgując zamierzony efekt wizualny.

Przenosimy się także do zacisznych miejsc, w których w luksusowy sposób można odpocząć, w otoczeniu jakościowego designu Patricii Urquioli, czy tego eko, promowanego przez Casa Cook Resort na Rodos.

O relaksie piszemy w wielu wymiarach, w kontekście całościowego wellbeing wyrażonego poprzez szereg aktywności, jak również produkty i miejsca wpływające na jakość naszego życia. Ta natomiast w znacznej mierze zależy od równowagi wewnętrznej, więc zachęcamy do zagłębienia się w ideę zen designu, wykraczającą poza materialny wymiar przedmiotów i przenoszącą użytkownika na wyższy spirytualny poziom.

W rozmowie z założycielką domu mody Missoni – Seniorą Rositą, przybliżamy prywatne historie z życia projektantki, które wpłynęły na dzisiejszy obraz tej międzynarodowej marki. Oskar Zięta natomiast opowiada nam o determinacji w dążeniu do perfekcji własnych projektów i budowaniu pozycji na globalnym rynku.

Zapraszam do delektowania się designem i sztuką oraz szampanem rose – najmodniejszym trunkiem tego lata!

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close