Search

Dior Ski Capsule moda na stokach

dior ski capsule 05

Dior Ski Capsule to oryginalna, gotowa do noszenia kolekcja odzieży narciarskiej i snowboardowej oraz akcesoriów. Zaprojektował ją Kim Jones, dyrektor artystyczny męskiej kolekcji Dior. Ponieważ to pierwsza wycieczka modowej marki na stok, współpracowano blisko z producentami, którzy w tej dziedzinie już dowiedli swojej doskonałości. W rezultacie Dior Ski Capsule to prawdziwa koncentracja wydajności. Kolekcja łączy innowacyjną wiedzę technologiczną z wyjątkowym designem.

dior ski capsule 04

Ski Capsule obejmuje więc stworzone we współpracy z japońskim specjalistą Descente, puchowe kurtki. Limitowaną edycję wykonano z przyjaznego dla środowiska nylonu. Specjalna obróbka tkaniny powoduje, że ta staje się nie tylko ultralekka, ale również świetnie izoluje i jest wodoodporna. Jeśli chodzi o kolorystykę, Kim Jones postawił na żółć, fiolet, granat oraz srebro.

03-dior-mens-ski-capsule

Natomiast narty powstają w szwajcarskich warsztatach AK SKI, przy użyciu rzemieślniczego procesu, który łączy maszynową precyzję z nieskończoną drobiazgowością rzemieślniczą. Tutaj precyzyjnie wycinane logo Dior przykleja się do desek. Następnie na drewno nakłada się różne warstwy włókna szklanego i żywicy, tworząc pojedynczy kompozyt.

dior ski capsule 01

Wreszcie kaski, które także w Szwajcarii zaprojektowano na potrzeby Dior Ski Capsule przez POC. Wykonuje się je z polistyrenowej formy, która zapewnia maksymalną ochronę. Następnie pokrywa się je zewnętrzną warstwą, która łączy dbałość o szczegóły i ekskluzywne wykończenia.

dior ski capsule 02

Ta kolekcja Dior, pierwsza w historii dedykowana najpopularniejszym sportom zimowym, pozwala każdemu miłośnikowi mody zabłysnąć nie tylko na stoku.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/sztuka/dior-w-swiecie-baletu-zazyla-wzajemnosc/

https://pointofdesign.pl/design/boss-i-odpowiedzialne-krawiectwo/

https://pointofdesign.pl/design/nowa-kolekcja-ermenegildo-zegna-nowa-era-meskosci/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close